30.08.2019 12:08

Konflikt głów Kościoła w pierwszym zwiastunie filmu Netfliksa "Dwóch papieży"

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun filmu "Dwóch papieży". W głowy Kościoła wcielili się Anthony Hopkins oraz gwiazda "Gry o tron" Jonathan Pryce.

Dwóch papieży
foto: kadr z filmu Dwóch papieży

W filmie "Dwóch papieży" widzowie będą mieli okazje zajrzeć za mury Watykanu i zobaczyć zderzenie światopoglądów dwóch ważnych dla Kościoła Katolickiego duchownych - Josepha Ratzingera i Jorge Bergoglio. Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji. 

"Dwóch papieży" - zwiastun filmu Netfliksa

Nawet osoby niezwiązane z nauką Kościoła doskonale zdają sobie sprawę, że podejście do spraw wiary prezentowane przez obecnego papieża Franciszka znacznie różni się od tego, jak Watykanem zarządzał Benedykt XVI. Scenarzysta Anthony McCarten i reżyser "Miasta boga" Fernando Meirelles postanowili pokazać światu, jak mogły wyglądać spotkania Ratzingera i Bergoglio, zanim ten drugi przejął Stolicę Apostolską.

W Benedykta XVI wcielił się Anthony Hopkins - aktor znany z takich filmów jak "Milczenie owiec", "Thor", czy "Lekcja przetrwania". Jego światopoglądowym oponentem jest Franciszek, w którego wcielił się znany z "Gry o tron" Jonathan Pryce. Fani Pryce'a od dawna uważali, że aktor powinien wcielić się w obecnego papieża, ponieważ jest do niego niezwykle podobny.

Oprócz zwiastuna Netflix zaprezentował również plakat filmu oraz oficjalny opis fabuły.

"

Tym razem nominowani do Oscarów reżyser „Miasta Boga” Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców. "

Dwóch papieży

Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Milczenie owiec
Milczenie owiec
Przeczytaj także Anthony Hopkins jako papież w nowym filmie Netfliksa

"Dwóch papieży" - kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Juan Minujín, Sidney Cole, Thomas D Williams, Federico Torre oraz Pablo Trimarchi. Film zadebiutuje na Toronto Film Festival 2019, który odbędzie się między 5 a 15 września. "Dwóch papieży" trafi na Netflix w grudniu 2019 roku. Na razie nie podano konkretnej daty premiery.

The New Pope
The New Pope
Przeczytaj także "Nowy papież" doczekał się zwiastuna. Zobaczcie kontynuację "Młodego papieża" od HBO

Zobacz też: Papież Franciszek pouczył księży: „Nie bójcie się tatuaży”. Katoliccy fani rocka mogą odetchnąć z ulgą!

Tagi: Zwiastuny Gra o tron Netflix