29.06.2016 12:33

Koniec zdjęć do filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”

Padł ostatni klaps na planie nowego dzieła Patryka Vegi. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” wkracza teraz na kolejny etap - montażu i postprodukcji.

Koniec zdjęć do filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”
foto: kadr z filmu

Druga część głośnego „Pitbull. Nowe porządki”, który w kinach obejrzało blisko 1,5 miliona widzów, pokaże w obsadzie dobrze znanych widzom aktorów i aktorki, ale pojawi się też nowa ekipa gwiazdorska. Na ekranie zjawią się Piotr Stramowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Oświeciński. Wśród aktorek znajdą się: Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka i Anna Dereszowska. „Niebezpieczne kobiety”, które realizowano od 18 maja do 28 czerwca 2016 roku w Warszawie, mają stanowić drugi filar całej trylogii.

Akcja dzieła tym razem zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet, które były wzorowane na autentycznych policjantkach. Jak zapowiedzieli twórcy zobaczymy pięć filmowych damsko-męskich duetów. Maja Ostaszewska opowiedziała o tym, jak postrzega bohaterki płci pięknej zaprezentowane w nadchodzącym obrazie:

"

To film pełny bardzo mocnych i wyrazistych postaci kobiecych. Patryk Vega odczarowuje w nim stereotypowy obraz policji, w której największe sukcesy odnoszą mężczyźni. Pokazuje siłę kobiet. I to jest wspaniałe. "

Wtóruje jej Patryk Vega, który uważa, że jego obraz stanowi nowość w gatunku zdominowanym dotychczas przez mężczyzn:

"

W kinie policyjnym kobieta zawsze była uprzedmiotowiona. Nosiła teczkę z aktami za facetem, albo była podawaczem kwestii. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” stanowi pod tym względem absolutną rewolucję. Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia. W filmie mamy losy kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady. Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione 1:1 z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek. "

Mogliśmy już zobaczyć, jak wygląda „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” na pierwszych zdjęciach z planu, a teraz prezentujemy kolejne:

Poznaliśmy już zarys fabularny filmu, w którym poznamy takie policjantki, jak Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Dopiero co stały się funkcjonariuszami, a los szybko stawia na ich drodze starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu kobiet ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych pseudonim „Somalia” (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić…

Premiera filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” została zaplanowana na 11 listopada 2016 roku.

Robert Skowronski
Tagi: News Pitbull