Konsultant medyczny filmu „Contagion. Epidemia Strachu” zarażony koronawirusem

25.03.2020 13:11
Konsultant medyczny filmu „Contagion. Epidemia Strachu” zarażony koronawirusem Fot. . WARNER BROS. PICTURES / Album/EAST NEWS

Epidemia koronawirusa zatacza coraz większe kręgi. W Stanach Zjednoczonych, tak jak na całym świecie notuje się coraz więcej przypadków osób zarażonych podstępnym wirusem. Wśród ofiar znalazł się profesor Ian Lipkin, konsultant medyczny słynnego filmu Soderbergha.

Konsultant medyczny zarażony

Ian Lipkin, profesor uniwersytecki i epidemiolog, który współpracował jako konsultant medyczny filmu „Contagion. Epidemia Strachu” Stevena Soderbergha, przekazał informację o zarażeniu koronawirusem.

Przeczytaj także

Lipkin podzielił się informacją podczas rozmowy z telewizją Fox Businness, podczas której omawiano metody walczenia z koronawirusem. Profesor odmówił udzielenia informacji w jakich okolicznościach zaraził się COVID-19. Podkreślił, że dokładna lokalizacja nie jest ważna, gdyż epidemia sięgnęła już całego terenu Stanów Zjednoczonych.

Mężczyzna przestrzegł innych:

Jeśli trafiło na mnie, może przydarzyć się każdemu.

Rada Lipkina

Badacz, który jest obecnie dyrektorem Centrum ds. Infekcji i Odporności Uniwersytetu Columbia, pracował wcześniej na rzecz zapobiegnięcia epidemiom wirusa Północnego Nilu oraz SARS. Jak podaje portal IndieWire mężczyzna był w styczniu br. w Chinach, ale po powrocie poddał się dwutygodniowej kwarantannie.

Przeczytaj także

Lipkin podkreśla też, że mimo wzmożonych prac naukowów nad opracowaniem szczepionki na koronawirusa, najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji pozostaje izolacja i ograniczenie przemieszczania się.

Współpraca przy filmie „Contagion. Epidemia Strachu”

W 2011 roku Ian Lipkin został zatrudniony przez Stevena Soderbergha jako konsultant przy filmie „Contagion. Epidemia strachu”, opowiadającym o rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa. To jedyna produkcja, przy której współpracował profesor uniwersytetu Columbia, mimo wielu innych propozycji z Hollywood.

Dlaczego profesor zdecydował się pracować akurat przy tym filmie?

Jak podaje artykuł z uniwersyteckiego portalu Columbii, Lipkin stwierdził, że film Soderbergha:

„był próbą trafnego przedstawienia nauki, związanej z epidemią, a film miał na celu nie tylko zapewniać rozrywkę, ale także edukować”.

Czytaj także: Top 10 – najlepsze produkcje o wirusach, pandemii i masowej zagładzie.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.