Kontrowersyjna historia kanibala Issei Sagawy w zwiastunie dokumentu „Caniba”

Sergiusz Kurczuk
19.09.2018 14:05
Kontrowersyjna historia kanibala Issei Sagawy w zwiastunie dokumentu „Caniba” Fot. AFP/EAST NEWS

Issei Sagawa i jego potworna zbrodnia przeraża do dnia dzisiejszego. Z tego powodu powstał dokument o kanibalu zatytułowany „Caniba”.

W roku 1981 całym światem wstrząsnęła informacja o aresztowaniu kanibala. Issei Sagawa był wówczas japońskim studentem, który przyjechał uczyć się literatury do Paryża. Mieszkał w akademiku, gdzie poznał holenderkę Renée Hartevelt. Pod pretekstem rozmowy na temat literatury, zaprosił ją do siebie na kolację. Spotkanie zakończyło się jednak tragedią. Sagawa zabił dziewczynę, zgwałcił jej zwłoki, a następnie zaczął konsumować ciało. Zjadał ją przez dwa dni. Biegli uznali, że mężczyzna ma poważne zaburzenia psychiczne i nie może uczestniczyć w procesie sądowym. Bogaty ojciec kanibala załatwił mu ekstradycję. W Japonii trafił na 18 miesięcy do zakładu psychiatrycznego... po czym wyszedł na wolność. 

Sagawa stał się celebrytą, słynącym z opowieści na temat swojej makabrycznej zbrodni. Opowiadając o morderstwie, nigdy nie wykazywał skruchy. Wkrótce został pisarzem, a nawet zdarzyło mu się wystąpić w filmie. Do niedawna pracował dla jednego z japońskich brukowców. Jego książki dotyczą różnego rodzaju zbrodni. Zasłynął opisaniem swojego czynu, którego dokonał w Paryżu. Japońskiemu kanibalowi postanowili przyjrzeć się filmowcy Lucien Castaing-Taylor i Véréna Paravel. Tak powstał dokument „Caniba”.

Caniba Fot. foto: materiał promocyjny

„Caniba” - dokument o japońskim kanibalu

Film miał swoją premierę w roku 2017 na festiwalach filmowych w Wenecji, Toronto i Nowym Jorku. W końcu dokument trafi do zwyczajnej dystrybucji. Oto jak prezentuje się zwiastun filmu. 

„Caniba” to bardzo prywatny portret Issei Sagawy. Stara się oddać nieznośną rządzę kanibalizmu, która nadal tkwi w 69-letnim Japończyku. Film skupia się również na tajemniczej relacji, która łączy go z jego bratem Junem Sagawą. Obecnie morderca cierpi na częściowy paraliż ciała. Kontrowersyjny dokument został uznany za bardzo trudny w odbiorze. Twórcy ostrzegają, żeby przed seansem wstrzymać się ze spożywaniem posiłków

Film trafi do amerykańskiej dystrybucji 19 października 2018 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli zobaczyć go w Polsce. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.