Koszmar wojny w zwiastunie „Dunkierki” Christophera Nolana

Robert Skowronski
05.05.2017 18:23
Koszmar wojny w zwiastunie „Dunkierki” Christophera Nolana Fot. kadr z wideo

Żołnierze, baczność! Do boju! Christopher Nolan przenosi nas do 1940 roku, czasu strachu i prób trzymania się życia.

Po „Mrocznym Rycerza”, „Incepcji” i „Interstellar” twórca postanowił nam zaoferować dramat wojenny, którego premiera przewidziana jest na 21 lipca 2017 roku. Mogliśmy już zobaczyć pierwszy zwiastun „Dunkierki”, teraz przyszła pora na kolejny.

Film Nolana opowie o 10-dniowej Operacji Dynamo. Jej efektem była niezwykle trudna ewakuacja odciętych przez Niemców żołnierzy Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz innych oddziałów alianckich. Wszystko rozegrało się we Francji w 1940 roku. Czeka nas najbardziej zaciekła bitwa II Wojny Światowej.

Wezmą w niej udział Kenneth Branagh, Tom Hardy, James D’Arcy, a także mniej doświadczeni i zasłużeni aktorzy, w tym Fionn Whitehead, Aneurin Barnard czy Harry Styles z One Direction. Scenarzystą obrazu jest Christopher Nolan, zaś producentką Emma Thomas, prywatnie żona reżysera.

Zobaczcie najnowszy zwiastun „Dunkierki”:

Obraz kręcony na taśmie 65 mm oraz IMAX 65 mm został oznaczony kategorią wiekową PG-13, co może wydawać się dziwnym posunięciem w przypadku tego rodzaju kina. Sytuację wyjaśnił sam reżyser:

Wszystkie moje wielkie filmy miały kategorię PG-13. To komfortowa sytuacja, bo „Dunkierka” nie jest filmem wojennym. To trzymająca w napięciu historia o przetrwaniu. Choć w filmie jest wysoki poziom intensywności, niekoniecznie dotyczy on krwawych aspektów walki, które były tak dobrze wykonane w tak wielu filmach. Naprawdę staraliśmy się podejść do tego z innej strony i osiągnąć intensywność w inny sposób.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.