"Kot w butach" doczeka się drugiej części. Znamy datę premiery animacji

18.03.2021 12:03
Kot w butach - kadr z filmu Fot. Moviestore Collection/face to fa

Sukces serii "Shrek" sprawił, że Kot w butach doczekał się własnego filmu. Po latach zobaczymy jego kontynuację. Studio Universal ogłosiło jej datę premiery.

Już niebawem Antonio Banderas powróci w roli szarmanckiego Kota w butach - jednego z druhów samego Shreka. Twórcy zapowiedzieli, kiedy ukaże się druga część solowych przygód łotrzyka pokrytego rudym futerkiem.

"Kot w butach 2" - kiedy premiera filmu?

To, że seria "Shrek" jest kultowa, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Na przygodach ogra i jego bajkowej świty wychowały się tysiące dzieciaków na całym świecie, a wieloznaczne żarty przyciągnęły przed ekran również starszych odbiorców. W ciągu 10 lat od premiery pierwszej części powstały trzy pełnometrażowe kontynuacje oraz jeden spin-off.

Polecamy

W 2011 roku swoje solowe przygody otrzymał Kot w butach - postać, która zadebiutowała w "Shreku 2" i podbiła serca fanów serii. Głosu tej postaci w oryginale użyczał Antonio Banderas (w polskiej wersji językowej znakomity Wojciech Malajkat), który po 10 latach powrócił do roli w drugiej części historii tego bohatera. Jak podaje Deadline, twórcy filmu zdradzili, kiedy zobaczymy nowe przygody Kota w butach. Premierę zaplanowano na 23 września 2022 roku. Zmieniono też oficjalny tytuł animacji. Początkowo produkcja miała nazywać się "Puss in Boots 2: Nine Lives & 40 Thieves" (Kot w butach 2: 9 żyć i 40 złodziei). Obecnie tytuł brzmi "Puss in Boots: The Last Wish" ("Kot w butach: Ostatnie życzenie").

Polecamy

"Kot w butach 2" - o czym będzie film?

W pierwszej części poznaliśmy genezę bajkowego bohatera. Czego możemy spodziewać się po sequelu? Na razie zdradzono, że tytułowy bohater "odkryje, iż jego pasja do przygody zebrała swoje żniwo: wykorzystał już osiem z dziewięciu żywotów, pozostawiając tylko jedno życie, wyrusza więc w spektakularną podróż, aby znaleźć mityczne Ostatnie życzenie i przywrócić swoje dziewięć żyć". Za reżyserię filmu studia DreamWorks odpowie Joel Crawford, który w ostatnim czasie stworzył między innymi animację "Krudowie 2: Nowa Era", a także pracował jako osoba odpowiedzialna za historię przy trzech częściach "Kung Fu Pandy" i "Shreku Forever".

Polecamy

Początkowo "Kota w butach 2" miał wyreżyserować Bob Persichetti ("Spider-Man: Uniwersum"). Czym zaskoczą nas twórcy nowego "Kota w butach"? Przekonamy się za kilkanaście miesięcy.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.