27.02.2019 10:42

"Kraina Lodu 2": Znamy szczegóły fabuły sequela "Krainy Lodu"

"Kraina Lodu" to jedna z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających animacji Disneya, której kontynuacja wejdzie do kin już pod koniec 2019 roku. O czym dokładnie będzie "Kraina Lodu 2"? Znamy szczegóły!

Fot. Disney, materiały prasowe
Fot. Disney, materiały prasowe

"Kraina Lodu" weszła do kin w 2013 roku i szturmem podbiła serca fanów na całym świecie. Losami sióstr Elsy i Anny zachwycali się widzowie w każdym wieku. Kultowa już scena z piosenką "Let it go" w wykonaniu Elsy na stałe zapisała się w historii kinematografii. W części pierwszej śledziliśmy zmagania Elsy z jej mocami oraz potyczki miłosne Anny, która za wszelką cenę usiłowała pomóc starszej siostrze. Poznaliśmy również wybranka Anny - Kristoffa oraz przeuroczego bałwana Olafa. Główne bohaterki już w początkowej fazie filmu zostały sierotami, po tym jak ich rodzice zginęli w katastrofie morskiej. Ale czy na pewno?

Zobacz też: >> Widzowie chcą lesbijskiej księżniczki Disneya <<

"Kraina Lodu 2" - Fabuła

Szczegóły odnośnie fabuły sequela "Krainy Lodu" utrzymywane były w ścisłej tajemnicy. Nawet gdy na początku 2019 roku w sieci pojawił się zwiastun zapowiadający "Krainę Lodu 2", o tym czego konkretnie dotyczyć będzie film wciąż wiedzieliśmy niewiele. W najnowszym odcinku "Fine Tooning podcast", Jim Hill i Drew Taylor (którzy w ciągu ostatnich lat zdradzili wiele szczegółów związanych z produkcjami Disneya) uchylili rąbka tajemnicy. Jak się okazuje Elsa i Anna będą miały naprawdę poważny powód, by opuścić Arendelle, pozostawione bez królowej. Zajmą się bowiem zbadaniem losu swoich rodziców. Jak stwierdzili Hill i Drew Taylor:

"

[Kraina Lodu 2] opowiadać będzie o tym, jak Elsa i Anna poszukują informacji odnośnie tego, co stało się z ich rodzicami. W tym celu będą musiały udać się poza granice Arendelle. "

Powyższa informacja przybliża nam znacząco szczegóły fabuły "Krainy Lodu 2", rodząc jednocześnie masę pytań. Dlaczego Elsa i Anna szukają informacji dotyczących śmierci ich rodziców, skoro - jak wiemy z części pierwszej - zginęli oni w wypadku? Możliwości jest wiele. Może się okazać, że wypadek wcale nie był wypadkiem i "Kraina Lodu 2" będzie animacją detektywistyczną, traktującą o Elsie i Annie usiłujących rozwikłać zagadkę zabójstwa swoich rodziców. Może się również okazać, że siostry otrzymają wskazówkę wskazującą na to, że ich rodzice w rzeczywistości żyją, lecz z jakiegoś powodu nie mogli powrócić do córek. Istnieje również możliwość, że wszystko to jest jedynie skrzętnie skonstruowanym planem przez nowy czarny charakter, z którym Elsa i Anna będą musiały zmierzyć się w sequelu "Krainy Lodu".

Zobacz też: >> Lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya <<

Kraina Lodu 2 - Data premiery

"Kraina Lodu 2" zadebiutuje na ekranach kin 22 listopada 2019 roku i już dziś wiemy, że film odniesie olbrzymi sukces. Pierwszy zwiastun sequela "Krainy Lodu" w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzało 116.4 mln osób, co ustanowiło nowy rekord wśród filmów animowanych.

Najlepsze bajki Disneya
Najlepsze bajki Disneya
Przeczytaj także Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć
Natalia Nowecka
Tagi: Kraina lodu Disney