"Kraina Lodu 2": Znamy szczegóły fabuły sequela "Krainy Lodu"

Natalia Nowecka
27.02.2019 10:42
Fot. Disney, materiały prasowe|undefined Fot. . Disney, materiały prasowe

"Kraina Lodu" to jedna z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających animacji Disneya, której kontynuacja wejdzie do kin już pod koniec 2019 roku. O czym dokładnie będzie "Kraina Lodu 2"? Znamy szczegóły!

"Kraina Lodu" weszła do kin w 2013 roku i szturmem podbiła serca fanów na całym świecie. Losami sióstr Elsy i Anny zachwycali się widzowie w każdym wieku. Kultowa już scena z piosenką "Let it go" w wykonaniu Elsy na stałe zapisała się w historii kinematografii. W części pierwszej śledziliśmy zmagania Elsy z jej mocami oraz potyczki miłosne Anny, która za wszelką cenę usiłowała pomóc starszej siostrze. Poznaliśmy również wybranka Anny - Kristoffa oraz przeuroczego bałwana Olafa. Główne bohaterki już w początkowej fazie filmu zostały sierotami, po tym jak ich rodzice zginęli w katastrofie morskiej. Ale czy na pewno?

Zobacz też: >> Widzowie chcą lesbijskiej księżniczki Disneya <<

"Kraina Lodu 2" - Fabuła

Szczegóły odnośnie fabuły sequela "Krainy Lodu" utrzymywane były w ścisłej tajemnicy. Nawet gdy na początku 2019 roku w sieci pojawił się zwiastun zapowiadający "Krainę Lodu 2", o tym czego konkretnie dotyczyć będzie film wciąż wiedzieliśmy niewiele. W najnowszym odcinku "Fine Tooning podcast", Jim Hill i Drew Taylor (którzy w ciągu ostatnich lat zdradzili wiele szczegółów związanych z produkcjami Disneya) uchylili rąbka tajemnicy. Jak się okazuje Elsa i Anna będą miały naprawdę poważny powód, by opuścić Arendelle, pozostawione bez królowej. Zajmą się bowiem zbadaniem losu swoich rodziców. Jak stwierdzili Hill i Drew Taylor:

[Kraina Lodu 2] opowiadać będzie o tym, jak Elsa i Anna poszukują informacji odnośnie tego, co stało się z ich rodzicami. W tym celu będą musiały udać się poza granice Arendelle.

Powyższa informacja przybliża nam znacząco szczegóły fabuły "Krainy Lodu 2", rodząc jednocześnie masę pytań. Dlaczego Elsa i Anna szukają informacji dotyczących śmierci ich rodziców, skoro - jak wiemy z części pierwszej - zginęli oni w wypadku? Możliwości jest wiele. Może się okazać, że wypadek wcale nie był wypadkiem i "Kraina Lodu 2" będzie animacją detektywistyczną, traktującą o Elsie i Annie usiłujących rozwikłać zagadkę zabójstwa swoich rodziców. Może się również okazać, że siostry otrzymają wskazówkę wskazującą na to, że ich rodzice w rzeczywistości żyją, lecz z jakiegoś powodu nie mogli powrócić do córek. Istnieje również możliwość, że wszystko to jest jedynie skrzętnie skonstruowanym planem przez nowy czarny charakter, z którym Elsa i Anna będą musiały zmierzyć się w sequelu "Krainy Lodu".

Zobacz też: >> Lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya <<

Kraina Lodu 2 - Data premiery

"Kraina Lodu 2" zadebiutuje na ekranach kin 22 listopada 2019 roku i już dziś wiemy, że film odniesie olbrzymi sukces. Pierwszy zwiastun sequela "Krainy Lodu" w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzało 116.4 mln osób, co ustanowiło nowy rekord wśród filmów animowanych.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.