"Kraina Lodu" jest częścią uniwersum Marvela? Tak twierdzi część fanów

04.12.2019 14:00
"Kraina Lodu" jest częścią uniwersum Marvela? Tak twierdzi część fanów Fot. materiały prasowe Disney

Fani Marvela wysnuli teorię zakładającą, że "Kraina Lodu" to w rzeczywistości historia rozgrywająca się w obrębie komiksowego uniwersum.

Fani Marvela słyną ze swojej jakże bujnej wyobraźni i tworzenia różnorakich teorii. Wymyślili już, że Morgan wcale nie jest córką Tony'ego Starka, tylko stworzonym przez niego robotem, a Kapitan Ameryka to tak naprawdę dziadek Star-Lorda. Teraz z kolei wymyślili, że "Kraina Lodu" rozgrywa się obrębie uniwersum Marvela.

"Kraina Lodu" jest częścią uniwersum Marvela?

Zgodnie z założeniem przedmiotowej teorii Elsa, Anna, Kristoff i Olaf są mutantami. Elsa jest oczywiście odpowiednikiem Icemana. Kristoff posiada zdolności telepatyczne, zupełnie jak Charles Xavier. W końcu rozmawia ze swoim reniferem Svenem i innymi przedstawicielami tego gatunku.

Przeczytaj także

Olaf ma być odpowiednikiem Deadpoola. Wade Wilson słynie między innymi z tego, że lubi zwracać się bezpośrednio do odbiorcy, łamiąc tak zwaną czwartą ścianę. Bałwanek kilkakrotnie zwrócił się wprost do widzów podczas muzycznych ujęć w "Krainie Lodu".

Przeczytaj także

Anna również posiadała pewne zdolności, ale Pabbie ją ich pozbawił. Podobnie było w przypadku Rogue w "X3: X-Men United". Zdaniem autorów teorii, twórcy "Krainy Lodu" zaadaptowali fabułę "The Mutant Cure".

Zobacz też: Co wyjdzie ze skrzyżowania Czarnej Pantery z Różową Panterą? Fan Marvela postanowił to sprawdzić

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.