29.11.2019 14:43

"Kraina lodu 2" - czy jeden z fragmentów filmu został ściągnięty z "Avengers: Infinity War"?

Co łączy "Krainę lodu 2" z filmem "Avengers: Endgame"? Okazuje się, że poza logo Disneya jest coś jeszcze - bardzo podobna scena, która pojawia się w obu produkcjach.

Kraina lodu 2
foto: kadr z filmu Kraina lodu 2

Film "Avengers: Infinity War" zakończył się jednym z najbardziej poruszających cliffhangerów w historii kina. Twórcy zdecydowali, że w finale pokażą, jak Thanos wymazuje z istnienia połowę populacji wszechświata, w tym wielu superbohaterów MCU. W "Krainie lodu 2" pojawia się nawiązanie do wyparowania jednego z nich.

"Kraina lodu 2" jak "Avengers: Infintiy War"?

Jednym z najbardziej szokujących i smutnych momentów trzeciej części "Avengers" jest moment, w którym Spider-Man rozpływa się w powietrzu na rękach Tony'ego Starka. Śmierć Petera Parkera była jedną z motywacji, która skłoniła herosa do ponownego założenia zbroi Iron Mana i odwrócenia czynu Szalonego Tytana.

Peter do ostatnich chwil życia próbuje pokonać moc Rękawicy Nieskończoności, tak jakby nie zgadzał się z tym, że nie będzie w stanie doświadczyć wszystkich uroków życia. Twórcy "Krainy lodu 2" postanowili obrać podobną drogę. W sequelu słynnej animacji Disneya Elsa opuszcza Zaczarowany Las i wyrusza Mrocznym Morzem w poszukiwaniu tajemniczego królestwa. Kiedy tam dociera, odkrywa, że jej przodek, król Runeard wymordował mieszkańców krainy, by zapobiec rozprzestrzenianiu się magicznych praktyk. Dotarcie do informacji ma jednak swoją cenę - Elsa zmienia się w bryłę lodu. Zanim to się dzieje wysyła wiadomość do swojej siostry Anny.

Aresztowano mężczyznę, który napastował seksualnie bałwanka z "Krainy lodu". Josh Gad skomentował sprawę
Aresztowano mężczyznę, który napastował seksualnie bałwanka z "Krainy lodu". Josh Gad skomentował sprawę
Przeczytaj także Aresztowano mężczyznę, który napastował seksualnie bałwanka z "Krainy lodu". Josh Gad skomentował sprawę

Wraz z zamarznięciem Elsy bałwanek imieniem Olaf zaczyna się roztapiać, ponieważ traci połączenie z magicznymi zdolnościami królowej. Ta scena animacji do złudzenia przypomina fragment "Avengers: Infinity War", a Olaf pełni podobną rolę, co konający Peter. Co ciekawe, bałwanek w pewien sposób parafrazuje słynną kwestię Toma Hollanda, mówiąc Annie, że nie czuje się dobrze.

Kraina lodu
Kraina lodu
Przeczytaj także "Kraina lodu 2" - w jednym z kin doszło do wojny na maczety

Stało się tak nie bez powodu. Obie postacie są bardzo podobne charakterologicznie. Zarówno Spidey, jak i Olaf wprowadzają humor, pocieszni i uroczy, a przede wszystkim odznaczają się wieloma dziecięcymi cechami, takimi jak niewinność, czy łatwowierność. Twórcy mogli sobie pozwolić na cytat z "Infinity War", ponieważ obie produkcje powstały pod auspicjami Disneya.

"Kraina lodu 2" trafiła do polskich kin 22 listopada 2019 roku.

Avengers: Endgame i Toy Story 4
Avengers: Endgame i Toy Story 4
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" i "Toy Story 4" mają bardzo podobne zakończenia

Zobacz też: "Kraina Lodu 2", reż. Jennifer Lee, Chris Buck [RECENZJA]