Kristen Bell: Scenariusz do „Krainy lodu 2” jest gotowy

Robert Skowronski
21.03.2016 12:01
Kristen Bell: Scenariusz do „Krainy lodu 2” jest gotowy Fot. kadr z filmu

Od premiery pierwszej części animowanego hitu Disneya minęły ponad 2 lata. Kristen Bell, która użyczała głosu postaci Anny, wyjawiła, że już wkrótce ruszą prace nad kontynuacją.

Jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku podczas spotkania akcjonariuszy Disneya ujawniono plan stworzenia „Krainy lodu 2”. Nie zdradzono wówczas zbyt wielu szczegółów i od tego czasu nic się nie zmieniło w tej sprawie. Dopiero Kristen Bell uchyliła rąbka tajemnicy. Aktorka wyznała, że prace nad filmem co prawda jeszcze się nie rozpoczęły, ale jest to już tylko kwestia czasu:

Został skończony scenariusz, jednak dalej są na niego nanoszone poprawki. Wydaje mi się, że zaczniemy nagrania jeszcze w marcu 2016 roku. Przedstawiona historia jest świetna i pełna jakości. Wiem, że ekipa nie zrobiłaby czegoś tylko po to, żeby to w końcu powstało. Dlatego zajęło im tyle czasu, nawet to, żeby ogłosić, że robimy drugą część. Musieli namyślić się jaką historię chcą opowiedzieć oraz co będzie ważne i ujmujące - wydaje mi się, że udało im się to osiągnąć.

Ważnym elementem „Krainy lodu” była muzyka. Utwór „Let It Go” (w polskiej wersji „Mam tę moc”) zdobył Oscara w kategorii Najlepsza piosenka. Kompozytorski duet Robert Lopez i Kristen Anderson-Lopez ciężko pracuje nad kolejną porcją zapadających w pamięć numerów. Jednak, jak wyznała Kristen Bell, twórcy nie przedstawili jeszcze swoich pomysłów obsadzie, która będzie je wykonywać:

Josh Gad, Idina Menzel, Jonathan Groff i ja musimy się spotkać, żeby nagrać nową porcję muzyki. Kiedy otworzy się park Epcot w Disneylandzie zarejestrujemy nowe piosenki. Cały czas mamy w sobie cząstkę „Krainy lodu”, ale nie mogę się doczekać pracy nad drugą częścią.

Pierwsza część Disneyowskiego przeboju znajduje się w czołówce filmów z największym dorobkiem w historii kina. Dzieło Chrisa Bucka i Jennifer Lee jest także najbardziej dochodową animacją Disneya w historii. Zdobyło również m.in. dwa Oscary (dla najlepszej animacji roku i za piosenkę), Złoty Glob, nagrodę BAFTA oraz pięć statuetek Annie.

Obraz przedstawił historię księżniczki Anny, która wyrusza w wyprawę w poszukiwaniu swojej siostry Elzy. Magiczna moc drugiej z dziewczyn doprowadziła do uwięzienia królestwa Arendelle w okowach wiecznej zimy. Annie towarzyszy Kristoff - znawca górskich szlaków - oraz jego wierny renifer Sven.

Czekacie na „Krainę lodu 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.