„Król Artur” Guya Ritchiego w pełnym zwiastunie

Robert Skowronski
21.02.2017 08:55
„Król Artur” Guya Ritchiego w pełnym zwiastunie Fot. kadr z wideo

Widowisko brytyjskiego reżysera doczekało się już pełnoprawnego trailera. Zobaczcie jak prezentuje się „Król Artur: Legenda miecza”.

W rolę człowieka, który wyciągnął Excalibura z kamienia i został królem, wcielił się Charlie Hunnam. W sieci zadebiutował nowy trailer opublikowany przez studio Warner Bros. Obraz wkroczy na polskie ekrany 12 maja 2017 roku.

„Król Artur: Legenda miecza” ma stanowić świeże spojrzenie na klasyczną opowieść o Excaliburze. Kamera będzie śledzić Artura od jego podróży po ulicach miasta aż do objęcia tronu. Ojciec bohatera został zamordowany, zaś jego wujek Vortigern (Jude Law) przywłaszczył koronę dla siebie. Artur zostaje okradziony ze swojego prawa do dziedziczenia władzy i pozostaje bez wiedzy o tym kim tak naprawdę jest. Jednak, gdy wyciąga Excalibura z kamienia jego życie odwraca się do góry nogami. Bez względu na to czy tego chce czy nie, zostaje zmuszony do poznania swojego prawdziwego dziedzictwa.

Guy Ritchie jest też współautorem scenariusza do spółki z Jobym Haroldem i Lionelem Wigramem. Na ekranie oprócz Hunnama i Lawa pojawią się też Eric Bana, Astrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou oraz Aidan Gillen.

Zobaczcie zwiastun filmu „Król Artur: Legenda miecza”:

Dostępny jest też plakat dzieła:

King_Arthur_1200_1778_81_s Fot. foto: materiały prasowe

Data premiery zmieniała się kilkukrotnie. Dlaczego tak się działo opowiedział Guy Ritchie:

Działo się to z powodu konkurencji. Mogliśmy wypuścić ten film już rok temu, ale skoro nie było konieczności spieszenia się, to mogliśmy popracować nad stroną wizualną, by osiągnąć satysfakcjonujący nas efekt. Rynek filmowy jest bardzo zatłoczony. Znalezienie weekendu, podczas którego Twoja propozycja ma choć cień szansy jest trudne. To jedyny powód.

O zabawnej historii związanej z angażem Charliego Hunnama również opowiedział reżyser:

Charlie zdobył tę rolę, bo zapłacił za swój przelot. Początkowo nawet nie brałem go pod uwagę. Chciał jednak, żeby go przetestować przed kamerą i udało mu się. Podobnie było z Astrid Berges-Frisby. Zdobyli angaże w stary dobry sposób. Potrzebowałem kogoś kto zrozumie moją wizję i będzie miał podobne nastawienie. Zależało mi na kimś, kto mi zaufa. Charlie to w sobie miał.

Guy Ritchie ma być reżyserem aktorskiego „Aladyna”. Z kolei jego  „Przekręt” doczekał się serialowej wersji, której premiera 16 marca 2017 roku.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.