Nowy rekord "Króla Lwa". Produkcja najlepiej zarabiającą animacją w historii

12.08.2019 12:40
Król Lew |undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: The Lion King Official Trailer

"Król Lew" z 2019 roku pobił kolejny rekord. Film okazał się najbardziej dochodową animowaną produkcją wszech czasów.

Premiera "Króla Lwa" miała miejsce 19 lipca 2019 roku. Od tego czasu sporo mówi się o produkcji Disneya. Okazuje się, że film ustanawia coraz to nowsze rekordy. W pierwszym tygodniu pobił rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu bez ograniczeń wiekowych. Tym razem obraz Jona Favreau przegonił jedną z popularniejszych animacji i zyskał miano najlepiej zarabiającej animacji w historii.

"Król Lew" ustanowił nowy rekord

W drugi weekend sierpnia "Król Lew" wyprzedził "Krainę Lodu" i "Iniemamocnych 2". Produkcja została okrzyknięta najbardziej dochodowym filmem animowanym w historii. Obraz zarobił 1,334,603,826 dolarów. To o 58,123,491 dolarów więcej niż udało się zebrać "Krainie Lodu". Ten rekord jest imponujący również dlatego, że film nie zdobył najlepszych ocen.

Przeczytaj także

Tuż za "Krainą Lodu" znalazł się film z 2018 roku, "Iniemamocni 2", który zarobił nieco mniej niż "Frozen". Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno "Minionki", "Toy Story 3", "Minionki 3", "Gdzie jest Dory?" i "Zootopia".

Nowy "Król Lew" to fotorealistyczny film, który jest w całości stworzony za pomocą techniki komputerowej. W związku z tym produkcja nadal zalicza się do animacji. Obraz okazał się również numerem jeden w kategorii remake'ów Disneya.

Zobacz także: "Król Lew", reż. Jon Favreau [RECENZJA]

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.