"Król Lew" prześcignął "Avengers" na liście najlepiej zarabiających filmów

03.09.2019 13:07
"Król Lew" prześcignął "Avengers" na liście najlepiej zarabiających filmów Fot. kadr z filmu Król Lew

Remake "Króla Lwa" ciągle pnie się w górę na liście najlepiej zarabiających produkcji w historii kina. Produkcja pobiła kolejny rekord. Tym razem ustanowiony przez film "Avengers".

Rok 2019 należy do Disneya, który w konkurencji najbardziej dochodowy film świata konkuruje ostatnio głównie sam ze sobą. Jedną z produkcji, która zarobiła ponad miliard dolarów, jest nowa wersja "Króla Lwa". Film przekroczył kolejny próg wśród najlepiej zarabiających produkcji wszech czasów.

"Król Lew" pobił rekord "Avengers"

Według najnowszych informacji pochodzących z Box Office Mojo remake słynnej animacji z 1994 roku zarobił dokładnie 1,564 miliarda dolarów, z czego 523 miliony pochodzą z seansów na terenie Stanów Zjednoczonych, a ponad miliard z projekcji z pozostałych krajów świata. To oznacza, że "Król Lew" pokonał film "Avengers" z 2012 roku, który łącznie zarobił 1,518 miliarda dolarów. Tym samym uplasował się na siódmym miejscu najlepiej zarabiających filmów w historii kinematografii.

Przed "Królem Lwem" znajdują się następujące produkcje: "Jurassic World", "Avengers: Infinity War", "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", "Titanic", "Avatar" oraz niedawny zdobywca pierwszego miejsca "Avengers: Endgame". Filmowi Jona Favreau raczej nie uda się już dogonić czwartej części "Avengers", tym bardziej że "Król Lew" miał swoją premierę w połowie lipca 2019 roku, więc jest pod koniec swojego kinowego żywota. Ma jednak szansę przegonić "Jurassic World", który zarobił "tylko" 1,671 miliarda dolarów.

Przeczytaj także

Lista jest wypełniona filmami Disneya. Ponad połowa najlepiej zarabiających filmów należy do wytwórni z uszami Myszki Miki. Przyszłość rysuje się dla firmy jeszcze lepiej, bo zbliża się premiera nowych "Avatarów" - filmów należących do studia Fox, które od 2019 roku należy do Disneya.

Przeczytaj także

Remake "Króla Lwa" został stworzony za pomocą najnowszych technologii animacji komputerowych. W oryginalnej wersji językowej swoich głosów użyczyli Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, John Kani, John Oliver, Florence Kasumba, Eric André, Keegan-Michael Key, JD McCrary, Shahadi Wright Joseph, Beyoncé Knowles-Carter oraz James Earl Jones. Film nadal można oglądać w polskich kinach.

Zobacz też: Zwiastun "Krainy lodu 2" pobił rekord wyświetleń trailerów "Króla Lwa"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.