Król Wakandy miał mieć początkowo o wiele skromniejszy kostium. Zobacz concept arty z filmu „Black Panther”

Sergiusz Kurczuk
06.03.2018 15:22
Chadwick Boseman jako Black Panther|undefined Fot. kadr z filmu "Black Panther"

Podobał się Wam nowy kostium T'Challi? Początkowo strój miał wyglądać zupełnie inaczej. 

„Black Panther” został wielkim hitem na całym świecie. Film w pierwszym tygodniu otwarcia zarobił ponad 400 milionów dolarów. Wszyscy oszaleli na punkcie Wakandy oraz jej króla i obrońcy w jednej osobie - T'Challi, ukrywającego się pod kostiumem Black Panthera. Heros zadebiutował w innej produkcji Marvel Studios„Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”. Nowy film oznaczał oczywiście nowy kostium. Czarnosrebrna zbroja została zastąpiona o wiele bardziej zaawansowanym technologicznie kostiumem, przerastającym dokonania Tony'ego Starka o kilka lat. Twórcy wizualnej sfery filmu mieli jednak kilka pomysłów dotyczących tego, jak ma wyglądać główny bohater w swoim solowym filmie. W sieci pojawiły się concept arty przedstawiające kostium Black Panthera. 

Black Panther jak Batman?

Na oficjalnym Instagramie artysty Jerada S. Marantza pojawiło się kilka grafik koncepcyjnych, przedstawiających wczesne projekty nowego stroju T'Challi. Na szczególną uwagę zasługuje wersja kostiumu z zupełnie inną niż dotychczas pokazywaną w MCU maską. Black Panther przypomina w niej trochę... Batmana. Zresztą Marantz pracował również przy concept artach do filmu „Liga Sprawiedliwości”. Tam zaproponował bardzo podobny projekt maski Mrocznego Rycerza. Reżyser Ryan Coogler odrzucił jednak ten projekt ze względu na zbyt duże podobieństwo do bohatera DC. Z tego samego powodu filmowiec odrzucił projekt z peleryną, która nawiązywała do klasycznego kostiumu komiksowego herosa. 

Pomysł Marantza ma swoje uzasadnienie w historii komiksu. Black Panther nosił bardzo podobny strój w czasie kiedy dołączył do Avengers. Przez chwilę porzucił swój pseudonim i był znany jako Black Leopard, a potem po prostu jako Panther. Wszystko dlatego, że Stan Lee nie chciał, by ktokolwiek połączył Marvel Comics z ruchem Black Panthers, który na przełomie lat 60. i 70. wzbudzał w amerykańskiem społeczeństwie duże kontrowersje.

52 - okładka Fot. foto: Avengers vol. 1 #52

Pozostałe szkice to już wersja z pełną maską. Jednak kostium nie jest tak jednorodny pod względem materiału i faktury, jak finalny strój, który widzieliśmy w filmie. Poza tym naszyjnik, w którym mieści się kostium, powinien wyglądać jak zwykła biżuteria, bo T'Challa nosił go na codziennym ubraniu. Naszyjnik z concept artu jest trochę zbyt toporny jak na nieprzeszkadzający gadżet pełniący jednocześnie funkcję estetyczną. 

„Avengers: Infinity War” - Black Panther w nowym kostiumie?

Początkowo w solowym filmie T'Challa korzysta z oryginalnego kostiumu. Z czasem siostra głównego bohatera prezentuje mu nowe wersje rynsztunku. Król wybiera elegancki srebrny naszyjnik, pogardzając strojem ze złotymi akcentami. Obie wersje nawiązują do późniejszych przebrań komiksowego Black Panthera. Bohater pojawi się na dużym ekranie już niedługo, bo 25 kwietnia 2018 roku w filmie „Avengers: Infinity War”. Trudno powiedzieć, czy T'Challa zaprezentuje w produkcji braci Russo nową wersję swojego stroju, czy wystąpi w kostiumie zaprezentowanym w solowym filmie bohatera. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i przekonać się na własne oczy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.