Powstaje film o "Królu dopalaczy". W tytułowej roli Tomasz Włosok [WIDEO]

01.03.2021 13:49
dopalacze Fot. Shutterstock

"Król dopalaczy" ma przedstawić historię spektakularnej kariery założyciela imperium legalnych narkotyków. Film wyreżyseruje debiutujący Pat Howl. W roli głównej wystąpi Tomasz Włosok. 

Ruszyły prace nad nowym polskim filmem pt. "Król dopalaczy" opowiadającym historię młodego chłopaka, który zbudował w Polsce imperium narkotykowe działające zgodnie z prawem. Film został osadzony w środowisku młodzieżowym, którym otaczał się główny bohater. Produkcja jest zapowiadana jako thriller psychologiczny, ukazujący działalność "Króla dopalaczy" oraz nieudolność władz w walce z tym groźnym przestępcą.

Polecamy

"Król dopalaczy": Obsada i twórcy

Na oficjalnym profilu filmu na Facebooku ogłoszono, że tytułową rolę zagra Tomasz Włosok. 30-letni aktor zasłynął rolą w "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" Macieja Kawulskiego, za którą został nagrodzony na zeszłorocznym Festiwalu w Gdyni. Mogliśmy oglądać go także w "Powidokach" Andrzeja Wajdy, "Polocie" Michała Wnuka, "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy oraz serialach "1983" i "Kruk. Szepty słychać po zmroku". O swoim nowym projekcie opowiada w następujący sposób:

Prócz Włosoka w "Królu dopalaczy" wystąpią także Zuzia Groszyńska i Adam Wietrzyński, znany z roli Artura w niedawnym hicie Netflixa "W głębi lasu". Nazwiska pozostałych członków obsady nie zostały jeszcze ujawnione.

Reżyserem filmu jest debiutujący Pat Howl, który napisał też jego scenariusz wspólnie z Katarzyną Samson ("Tamtej nocy"). Muzykę skomponuje Hania Rani. Twórcy podkreślają, że przygotowując się do filmu, dokładnie zbadali temat. W ramach researchu konsultowali się zarówno z toksykologami, jak i psychologami i przedstawicielami policji, a nawet z młodzieżą.

Polecamy

Co się dzieje z prawdziwym "Królem dopalaczy"?

Jan S. zwany "Królem dopalaczy" w latach 2014-2020 miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą, która rozprowadzała środki psychoaktywne - głównie za pośrednictwem sklepu internetowego "Predator-rc". Mężczyzna został oskarżony o popełnienie 17 przestępstw, w tym m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ponad 16 tys. osób poprzez wprowadzenie do obiegu ponad 350 kg dopalaczy. Wraz z Janem S. zarzuty usłyszeli jego ojciec Jacek S. - prawnik, który miał pomagać synowi w tuszowaniu przestępczego charakteru działalności, jego partnerka Paulina C. oraz współpracownik Tobias N. Mimo, że pierwsza rozprawa w sprawie "Króla dopalaczy" była wyznaczana już 9 razy, proces wciąż się nie rozpoczął. Posiedzenia były czterokrotnie zdejmowane z wokandy i pięciokrotnie odraczane. Ostatnim terminem rozpoczęcia procesu był 11 lutego 2021.

Polecamy

Historia Jana S. była inspiracją dla twórców filmu "Król dopalaczy", jednak produkcja nie ma opowiadać o autentycznej osobie, lecz przedstawiać fikcyjną wariację na temat tego i podobnych przypadków, których w Polsce było kilka. Już jutro, 2 marca 2021, będziemy mogli zobaczyć pierwszy zwiastun tego intrygującego projektu.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.