W filmie „Król rozrywki” jest piękne nawiązanie do postaci „Wolverine’a”. Zobacz niezwykły Easter-Egg

23.04.2020 15:16
W filmie „Król rozrywki” jest piękne nawiązanie do postaci „Wolverine’a”. Zobacz niezwykły Easter-Egg Fot. . Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

„Król rozrywki” to film Michaela Graveya z Hugh Jackmanem z 2017 roku. Australijski aktor zasłynął rolą Wolverine’a w serii o „X-Menach”. Teraz okazuje się, że oba dzieła są ze sobą w niezwykły sposób powiązane. Wytwórnia 20th Century Fox podzieliła się Easter-eggiem.

Easter-eggi to subtelne nawiązania w filmach, które stanowią miły dodatek dla spostrzegawczego widza. Nazwa wzięła się od zabawy dla dzieci, polegającej na poszukiwaniu ukrytych w ogrodach jajek wielkanocnych w okresie świąt Wielkiej Nocy. Bardzo wielu twórców filmowych umieszcza tego rodzaju drobiazgi w swoich filmach, aby umilić czas poszukiwaczom tych ukrytych symboli.

Przeczytaj także

Król rozrywki składa hołd Wolverine’owi

Kilka dni temu na Twitterze konta dużych wytwórni filmowych podzieliły się kilkoma przykładami Easter-eggów umieszczonych w swoich filmach. Jedną z nich było subtelne nawiązanie do postaci słynnego członka grupy X-Men w filmie z udziałem Hugh Jackmana.

„Król rozrywki” to bazująca na prawdziwej historii opowieść o P.T. Barnumie, założycielu popularnego w USA cyrku, który przyniósł mu niezwykłą sławę. Musical spodobał się widzom. Został nawet nominowany do Oscara i trzech Złotych Globów (przy jednej wygranej, za Najlepszą Piosenkę).

Przeczytaj także

Jednym z producentów filmu był James Mangold, amerykański reżyser, który stworzył obraz „Spacer po linie”, a także dwa filmy o postaci Wolverine’a, w tym nominowany do Oscara „Logan. Wolverine”.

Teraz okazuje się, że na planszy z nazwiskiem producenta ukryto niewidzoczne na pierwszy rzut oka nawiązanie do tej słynnej postaci. Jeśli przyjrzymy się dokładnie, zobaczymy, że w rogach kadru wśród specyficznych zdobień można zobaczyć rękę z charakterystycznymi szponami z adamantium.

Przyjrzyj się – prosi wytwórnia

Drobne nawiązanie można dostrzec dokładniej przyglądając się kadrowi.

Czytaj także: Czy powstanie film o X-23? Reżyser "Logana" zabrał głos w sprawie.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.