28.11.2017 13:46

Krótkometrażówka przed „Coco” zdenerwowała widzów

Od lat przed filmami studia Pixar prezentowane są krótkometrażowe animacje z bohaterami innych produkcji w rolach głównych. Tym razem Disney trochę przesadził...

Krótkometrażówka przed „Coco” zdenerwowała widzów
foto: kadr z filmu Coco

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Wielkie studia filmowe mają swoje tradycje. Marvel Studios nie tylko zamieszcza kilka scen po napisach, ale również umieszcza Stana Lee w śmiesznych występach gościnnych. Pixar słynie z krótkometrażowych animacji, wyświetlanych przed rozpoczęciem faktycznego filmu. Zazwyczaj krótkie formy dotyczą bohaterów znanych z poprzednich hitów Piksara. Przed najnowszym filmem zatytułowanym „Coco” również zobaczymy krótką historię. Tym razem będzie to opowieść o słynnym bałwanku znanym z hitu Disneya. 

Przed rzeczywistym seansem „Coco” kina wyświetlają krótki metraż stworzony przez studio Walt Disney Animation zatytułowany „Kraina Lodu. Przygoda Olafa”. I chociaż „Kraina lodu” często określana jest mianem drugiego „Króla Lwa”, wielu fanów było rozdrażnionych historią o Olafie. Powód? Animacja trwa 21 minut, a do tego w odczuciu wielu fanów jest nudna. 

"

Nie nienawidzę, ale to było strasznie nudne. Moja mam i ja spojrzeliśmy na siebie z wyrazem twarzy „Naprawdę?” kilkukrotnie. W połowie nawet zapytała, ile to jeszcze będzie trwać. Przyszliśmy tam obejrzeć „COCO”.  "

"

Dziś mój przyjaciel nie mógł przestać gadać o tym, jak bardzo tego nie cierpi. Chce, że bym to obejrzał i również mógł nie cierpieć.  "

"

Niewyobrażalnie okropne. Piosenki - dno, fabuła - idiotyczna. Dzięki temu filmowi zacząłem nienawidzić z całego serca skomercjalizowanego Bożego Narodzenia - święta, które kochałem jako dziecko.  "

"

„Czekaj, możemy porozmawiać o tym intro? To trwało chyba z 856 minut. Miałam mały atak paniki, zaczęłam się pocić i prawie wstałam i wyszłam” - odpowiedź mojej przyjaciółki.  "

"

Krótki metraż „Krainy lodu” przed „Coco” niewybaczalnie wydłuża pojęcie „krótki metraż” "

"

Kiedy ktoś z widowni odruchowo powiedział „O mój Bożeeeee”, gdy Elsa znowu zaczęła śpiewać, to był moment, kiedy śmiałem się najbardziej w 2017 roku.  "

"

To było przynajmniej dwukrotnie dłuższe, niż ktokolwiek z widowni tego oczekiwał. Czy to jest telewizyjny odcinek specjalny z okazji świąt, który ktoś postanowił wsadzić przed „Coco”? "

Ostatni tweet nie rozminął się z prawdą. Początkowo „Kraina Lodu. Przygoda Olafa” miał być 21-minutowym odcinkiem specjalnym stworzonym z okazji Bożego Narodzenia. Krótkometrażówkę miała pokazywać stacja ABC, która należy do Disneya. Historia bałwana jest kontynuacją nie tylko samej „Krainy lodu”, ale również krótkometrażowej „Gorączki lodu” z 2015 roku. Oczywiście zabieg Disneya ma sens. „Coco” zyskało ogromny wynik finansowy, i pokonało w box office „Ligę Sprawiedliwości”. „Przygoda Olafa” jest po części zapowiedzią drugiej części „Krainy lodu”, która pojawi się w kinach w 2019 roku

Co sądzisz o filmie „Kraina Lodu. Przygoda Olafa”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Kraina lodu Coco Pixar