Krwawa wojna w zwiastunie 5. części „Underworld”

Robert Skowronski
08.09.2016 09:18
Krwawa wojna w zwiastunie 5. części „Underworld” Fot. kadr z filmu

Wampiryczne kino akcji powraca, a Kate Beckinsale ponownie chwyta za różnego rodzaju giwery. Zobaczcie zwiastun „Underworld: Blood Wars”.

Selene będzie musiała odeprzeć ataki z obu stron, zarówno te wychodzące od klanu Lykanów, jak i części wampirów, które zdradziły bohaterkę. To w dużym skrócie zarys fabuły, jaka zostanie nam przedstawiona przez Annę Foerster w wyreżyserowanej przez nią 5. odsłonie cyklu. Będzie to jednocześnie debiut twórczyni na wielkim ekranie, gdyż wcześniej zajmowała się produkcjami telewizyjnymi - m.in. „Outlanderem”.

„Underworld: Blood Wars” będzie mieć swoją premierę 6 stycznia 2017 roku. Obok Kate Beckinsale pojawi się znany serii Theo James jako David, a także Tobias Menzies, Lara Pulver, Charles Dance, James Faulkner, Peter Andersson, Clementine Nicholson, Bradley James i Daisy Head. Autorem scenariusza jest Cory Goodman mający na koncie teksty do takich obrazów, jak „Ksiądz” czy „Łowca czarownic” z Vinem Dieselem.

Zobaczcie 1. zwiastun „Underworld: Blood Wars”:

„Underworld: Blood Wars”, gdy wejdzie do kin będzie się musiał zmierzyć z m.in. „Amityville: The Awakening” oraz filmem „American Made” z główną rolą Toma Cruise'a. Twórcy chyba jednak nie mają się czego obawiać, gdyż jak pokazała przeszłość każda z odsłon cyklu radziła sobie całkiem nieźle w box office.

Ostatnia część serii, czyli „Underworld: Przebudzenie” z 2012 roku, była tą o największym budżecie, ale też z największymi wpływami. Koszt wyprodukowania filmu wynosił 70 milionów dolarów, ale udało mu się zgarnąć ponad 160 milionów.

Fanów filmów o wampirach ucieszy wiadomość, choć niektórych może też zasmucić, że szykowany jest remake „Wywiadu z wampirem”. Pomysł ponownego wkroczenia do świata znanego z książek Anny Rice pojawił się w 2014 roku, kiedy to studia Universal Pictures i Imagine Entertainment zakupiły prawa do cyklu powieści wymienionej autorki. Josh Boone ma być reżyserem remake'u, a w rolę Lestata miałby się wcielić Jared Leto.

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Underworld: Blood Wars”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.