05.06.2017 12:53

Krwiożerczy „Gremlin” wyskakuje z pudełka w zwiastunie horroru

Złośliwe Gremliny z kultowego filmu z lat 80. okazują się wyjątkowo potulne w porównaniu z stworem, jaki pojawia się w filmie „Gremlin”. 

Krwiożerczy „Gremlin” wyskakuje z pudełka w zwiastunie horroru
foto: kadr z filmu

Zwiastun do nadchodzącego horroru „Gremlin” można na upartego opisać jako krzyżówkę „The Box. Pułapka” Richarda Kelly’ego z 2009 roku z jakimkolwiek tytułem z rejonu Monster Movie, ale i tak nie do końca odda to jego osobliwą fabułę. Główny bohater filmu, Adam Thatcher, otrzymuje od swojej krewnej tajemnicze pudełko, skrywające wyjątkowo niebezpiecznego stwora, który nie spocznie, dopóki nie zabije każdego innego członka z jego rodziny. Jedynym sposobem na przełamanie klątwy jest podarowanie pudełka ukochanej osobie, bowiem Gremlina nie można zniszczyć, ani od niego uciec.

Malutki stwór pod żadnym względem nie przypomina najsłynniejszych złych Gremlinów kinematografii, czyli tych znanych z dwóch klasycznych filmów Joego Dantego: „Gremliny rozrabiają” z 1984 roku oraz „Gremliny 2” z 1990 roku. Mimo iż jest porównywalnie brzydki w wyglądzie, to jego sylwetka sugeruje jakąś zmutowaną wersję pajęczaka. Ciekawym odniesieniem, jakie może się nam nasunąć podczas oglądania zapowiedzi filmu tyczy się również samego pudełka, które wygląda trochę jak magiczna kostka Lemarchanda z kultowego „Wysłannika piekieł” Clive Barkera z 1987 roku. Konotacje są niewątpliwie zachęcające.

Wyreżyserowany przez Ryana Bellgardta, „Gremlin” już w zwiastunie zapowiada się na o niebo lepszą produkcję niż jego wcześniejszy film, okropnie wyglądający „Army of Frankensteins” z 2013 roku. W główne role wcielają się aktorzy do tej pory mało znani - Adam Hampton, Kristy K. Borne, Catcher Stair oraz Katie Burgess. Premiera filmu odbędzie się na platformie VOD 11 lipca 2017 roku. Krwiożerczy Gremlin dołącza do innych tegorocznych dziwactw filmowych, o których pisaliśmy wcześniej: ogromnych mrówek czy księdza dinozaura.

Co myślicie o takim stworze?

Kamil Dachnij
Tagi: Gremlin