Krwiożerczy lew grasuje po mieście w zwiastunie holenderskiego horroru "Uncaged"

19.02.2020 13:23
Krwiożerczy lew grasuje po mieście w zwiastunie holenderskiego horroru "Uncaged" Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się anglojęzyczny zwiastun filmu "Uncaged" - luźno inspirowanej "Szczękami" historii o wygłodniałym lwie szukającym ofiar wśród mieszkańców miasta.

Od czasów "Szczęk" w reżyserii Stevena Spielberga, co jakiś czas pojawiają się produkcji utrzymane w podobnej konwencji - przerażające zwierzę, którego nikt nie może powstrzymać, zabija kolejnych bezbronnych ludzi. Aż w końcu zjawia się osoba, która postanawia snąć oko w oko z bestią. Bohaterami tego typu horrorów były już rekiny, węże, krokodyle, aligatory, pająki, a nawet dziki, psy i szczury. Twórcy filmu "Uncaged" stwierdzili, że przyszedł również czas na lwy.

"Uncaged" - zwiastun horroru o morderczym lwie

Oczywiście niemiecka produkcja nie jest pierwszym tego typu filmem w historii kina. Wystarczy wspomnieć, chociażby produkcję z 2007 roku pod tytułem "Zdobycz". Akcja tamtego tytułu toczyła się jednak w Afryce. Lew z "Uncaged" grasuje natomiast w... Amsterdamie. Zresztą przekonajcie się sami.

Film opowiada o lekarce weterynarii Lizzy (Sophie Van Winden), która na prośbę lokalnej policji, stara się ustalić, jakie zwierze było sprawcą niepokojących morderstw, dokonywanych na terenie miasta. Szybko okazuje się, że chodzi o olbrzymiego lwa. Do akcji wkracza jedyna osoba, która jest w stanie pokonać zagrożenie - jednonogi łowca, poruszający się na specjalnym wózku inwalidzkim.

Uncaged Fot. foto: materiały promocyjne
Przeczytaj także

Ze zwiastuna, opisu i samego pomysłu na film jasno wynika, że widz nie ma do czynienia z tytułem traktowanym zupełnie poważnie. "Uncaged" można raczej zaliczyć do horroru komediowego, co nie zmienia faktu, że w produkcji nie zabraknie kawałków odgryzionych kończyn i wielu krwawych scen. Oryginalnie, produkcja zatytułowana "Prooi" zadebiutowała w Holandii w roku 2016. Po niemal czterech latach od premiery trafi w końcu na rynek amerykański - już 17 marca 2020 roku. Co ciekawe w USA będzie dostępna z dubbingiem. Na razie nie wiadomo, czy "Uncaged" będzie kiedyś można obejrzeć również w Polsce.

Przeczytaj także

Zobacz też: Quentin Tarantino wybrał drugi najlepszy film roku 2019. O który tytuł chodzi?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.