13.03.2020 09:46

"Krzyk" doczeka się nowej wersji. Znamy nazwiska reżyserów

Jak podaje The Hollywood Reporter, oficjalnie powstaje odświeżona wersja klasyku "Krzyk" z 1996 roku. O czym opowie produkcja i kto ją przygotuje?

"Krzyk" doczeka się nowej wersji. Znamy nazwiska reżyserów
foto: EATS NEWS/AFP

Portal potwierdził, że nową wersją "Krzyku" zajmą się twórcy filmu "Ready or Not", Matthew Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Obydwaj filmowcy są częścią kolektywu Radio Silence obok Chada Villeli, który będzie producentem odświeżonego "Krzyku". Wciąż nie wiemy, czy film będzie remakiem, czy też może 5. częścią serii, ale jedno jest pewne - w produkcji pojawi się Ghostface.

Krzyk -  powstaje nowy film z serii

Wydaje się, że zaproponowanie pracy twórcom "Ready or Not" jest strzałem w dziesiątkę - w końcu ich film jest świetnym czarnym horrorem. Oryginał w produkcji wielkiego Wesa Cravena jest w końcu uznawany za kwintesencję horroru satyrycznego, dzięki czemu zapisał się złotymi zgłoskami w szerokiej historii kinematografii.

Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

Nowy "Krzyk" jest tworzony przez Spyglass Media Group, które zostało założone w 2019 roku przez byłego szefa MGM, Gary'ego Barbera i prezesów Lantern Entertainment - Andy'ego Mitchella i Milosa Brajovica. Studio Lantern przejęło prawa do "Krzyku" wraz z innymi projektami TV i filmowymi po zamknięciu Weinstein Co. w 2018 roku (firma została zamknięta po tym, gdy wyszły na jaw zbrodnie Harveya Weinsteina). 

Firma prowadzi również prace nad nową wersją "Hellraisera", do którego scenariusz tworzy David S. Goyer. Jeśli chodzi natomiast o kolektyw Radio Silence, to pracują obecnie nad horrorem komediowym o niedźwiedzi, który ma być połączeniem "Zjawy" i "Grzecznych chłopców". 

Krzyk
Krzyk
Przeczytaj także Powstanie kolejna część filmu z serii "Krzyk". Kiedy premiera?
Tagi: News Krzyk