Ksenomorf z „Obcego 3” miał mieć usta jak Michelle Pfeiffer

Sergiusz Kurczuk
28.11.2017 13:10
Ksenomorf z „Obcego 3” miał mieć usta jak Michelle Pfeiffer Fot. kadr z filmu Obcy 3

Artysta inspiruje się różnymi rzeczami. H.R. Giger projektując wygląd ksenomorfa z filmu „Obcy 3” myślał o... ustach Michelle Pfeiffer.

Tytułowego bohatera z filmowej serii „Obcy” kojarzy chyba każdy. Może ostatnia część nie należy do najlepszych, ale czarny połyskujący potwór o toksycznej krwi trwale zapisał się w popkulturze. Projekt kosmity do pierwszej części wykonał szwajcarski malarz H.R. Giger. Artysta został poproszony przez twórców trzeciej odsłony „Aliena” o przeprojektowanie wyglądu ksenomorfa. Serwis Monster Legacy opublikował wyczerpujący artykułu na temat procesu twórczego, dotyczącego oblicza potwora w filmie „Obcy 3”. Reżyser David Fincher postanowił zaangażować do pracy konkurencję dla Gigera -  Toma Woodruffa Jr. i Aleca Gillisa, którzy wykonali swój projekt w duecie. To właśnie ich wersja ksenomorfa została finalnie wybrana do filmu. Nie ma się co dziwić... 

Fincher chciał, żeby ksenomorf w 3. części przypominał kobietę. Głównie chodziło o otwór gębowy, który miał wyglądać jak usta. Giger przy swoim projekcie zainspirował się pewną gwiazdą Hollywood. Postanowił dać kosmicie usta Michelle Pfeiffer. Reżyser wspomina ten pomysł.

Daliśmy mu usta Michelle Pfeiffer. Na nich się wzorowaliśmy. Zawsze miał te wąskie wargi, więc powiedziałem do Gigera: „Zróbmy z niego kobietę, w scenie, kiedy zbliża się do Ripley”. 

Artysta również dobrze zapamiętał sławetny projekt.

Wargi i podbródek mojego nowego modelu miały lepsze proporcje i nadawały stworzeniu bardziej erotyczny wygląd. Kiedy usta były zamknięte, wyglądały bardzo zmysłowo, pięknie. 

Może i wersja Woodruffa/Gillisa nie była tak „zmysłowa i piękna”, ale robiła równie dobre wrażenie na widzach. Być może pomysł Gigera zostanie wykorzystany w kolejnych częściach serii „Obcy”...

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.