28.11.2017 13:10

Ksenomorf z „Obcego 3” miał mieć usta jak Michelle Pfeiffer

Artysta inspiruje się różnymi rzeczami. H.R. Giger projektując wygląd ksenomorfa z filmu „Obcy 3” myślał o... ustach Michelle Pfeiffer.

Ksenomorf z „Obcego 3” miał mieć usta jak Michelle Pfeiffer
foto: kadr z filmu Obcy 3

Tytułowego bohatera z filmowej serii „Obcy” kojarzy chyba każdy. Może ostatnia część nie należy do najlepszych, ale czarny połyskujący potwór o toksycznej krwi trwale zapisał się w popkulturze. Projekt kosmity do pierwszej części wykonał szwajcarski malarz H.R. Giger. Artysta został poproszony przez twórców trzeciej odsłony „Aliena” o przeprojektowanie wyglądu ksenomorfa. Serwis Monster Legacy opublikował wyczerpujący artykułu na temat procesu twórczego, dotyczącego oblicza potwora w filmie „Obcy 3”. Reżyser David Fincher postanowił zaangażować do pracy konkurencję dla Gigera -  Toma Woodruffa Jr. i Aleca Gillisa, którzy wykonali swój projekt w duecie. To właśnie ich wersja ksenomorfa została finalnie wybrana do filmu. Nie ma się co dziwić... 

Fincher chciał, żeby ksenomorf w 3. części przypominał kobietę. Głównie chodziło o otwór gębowy, który miał wyglądać jak usta. Giger przy swoim projekcie zainspirował się pewną gwiazdą Hollywood. Postanowił dać kosmicie usta Michelle Pfeiffer. Reżyser wspomina ten pomysł.

"

Daliśmy mu usta Michelle Pfeiffer. Na nich się wzorowaliśmy. Zawsze miał te wąskie wargi, więc powiedziałem do Gigera: „Zróbmy z niego kobietę, w scenie, kiedy zbliża się do Ripley”.  "

Artysta również dobrze zapamiętał sławetny projekt.

"

Wargi i podbródek mojego nowego modelu miały lepsze proporcje i nadawały stworzeniu bardziej erotyczny wygląd. Kiedy usta były zamknięte, wyglądały bardzo zmysłowo, pięknie.  "

Może i wersja Woodruffa/Gillisa nie była tak „zmysłowa i piękna”, ale robiła równie dobre wrażenie na widzach. Być może pomysł Gigera zostanie wykorzystany w kolejnych częściach serii „Obcy”...

Co sądzisz o odrzuconym projekcie Gigera?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Obcy David Fincher