Książę Harry wygadał się, że jest częścią nowego filmu Netfliksa

28.08.2020 11:15
Książę Harry wygadał się, że jest częścią nowego filmu Netfliksa   Fot. . FaceToFace/REPORTER/East News

Książę Harry wziął udział w nowym filmie dokumentalnym Netfliksa. To opowieść o powstaniu gier paraolimpijskich i rywalizacji osób z niepełnosprawnościami.

„Rising Phoenix” w reżyserii Iana Bonhôte’a i Petera Ettedguiego opowiada historię igrzysk paraolimpijskich, od momentu ich powstania, po dziś dzień. Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły:

„(…) Igrzyska paraolimpijskie pobudziły globalny ruch i przyczyniły się do zmiany sposobu myślenia na temat niepełnosprawności, różnorodności oraz potencjału ludzkiego ciała i umysłu”,

dlatego postanowiono przyjrzeć się burzliwej historii ich powstania.

Przeczytaj także

Książę Harry w roli komentatora wydarzeń

Książę Harry jest zaś częścią tego projektu, jako komentator i ekspert. Książę Sussexu jest bowiem inicjatorem The Invictus Games, innego znanego wydarzenia sportowego, które powstało w 2014 roku z myślą o żołnierzach, poszkodowanych podczas walki.

„Nie ma nic innego na tym świecie, co może przywrócić cię z najgorszych zakamarków własnego umysłu, jak sport” – słyszymy wypowiedź księcia w zwiastunie filmu. Mężczyzna podkreśla, że sport jest ważny nie tylko dla samych uczestników rozgrywek, ale także dla widowni, zgromadzonej na stadionach i przed ekranami.

Przeczytaj także

Książę Harry w specjalnym komunikacie w pozytywnych słowach wypowiada się o nowym projekcie Netfliksa:

„Rising Phoenix” jest historią, której potrzebujemy w dzisiejszych czasach. (…) Wyjawia, żę sport to coś więcej niż siła i umiejętności fizyczne, ale przede wszystkim ambicja, poczucie własnej wartośc i wspólnoty. To rodzaj siły napędowej, która pozwala nam osiągać wymarzone cele. Ci atleci są nie tylko dumą i wizytówką sowich krajów i dyscyplin sportowych, które uprawiają, ale przede wszystkim świadectwem na ludzkiego hartu ducha i idealnym przykładem na ludzką wytrzymałość”.

Film przygląda się sylwetkom kilkorga zawodników. Wśród nich znajdują się (m.in) Bebe Vio z Włoch, Jean-Baptiste Alaize z Francji, Cui Zhe z Chin, czy Matt Stutzman i Tatyana McFadden z USA.

Poza księciem Harrym, w filmie usłyszymy także Andrew Parsonsa, obecnego sefa Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, a także sir Philipa Cravena, byłego prezydenta tej organizacji.

Przeczytaj także

„Raising Phoenix” – zwiastun

„Rising Phoenix” – kiedy premiera?

Film jest już dostępny na platformie Netflix od środy 26 sierpnia.

Czytaj także: HBO tworzy serial, w którym wystąpią wyłącznie aktorzy LGBT. O czym opowie "Equal"? 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.