„Książę w Nowym Jorku” powraca! Nowe szczegóły sequela komedii

Sergiusz Kurczuk
28.09.2017 10:22
„Książę w Nowym Jorku” powraca! Nowe szczegóły sequela komedii Fot. kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Eddie Murphy powraca do roli syna afrykańskiego króla, który incognito szukał miłości w Ameryce. Pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącego sequela „Księcia w Nowym Jorku”.

„Księcia w Nowym Jorku” zna chyba każdy i to na pamięć. Ten film, podobnie jak „Kevin sam w domu”, wszedł na stałe w tradycję świąt Bożego Narodzenia.  Niebawem będziemy mieli okazje zobaczyć nowe przygody afrykańskiego władcy, który odwiedził USA i nie afiszując się ze swoim królewskim pochodzeniem, szukał kandydatki na przyszłą królową. W oryginale roli Akeema (i kilku innych) wystąpił oczywiście Eddie Murphy. Na początku 2017 roku pisaliśmy, że aktor zapowiedział sequel „Księcia w Nowym Jorku”. Po prawie 30 latach zobaczymy losy Akeema i Lisy na tronie afrykańskiego państwa Zamundy (ciekawe czy ten kraj leży blisko Wakandy?). 

Jak donosi The Hollywood Reporter, studio Paramount znalazło już osoby, które będą pracować nad kontynuacją komedii z 1988 roku. Według nowych informacji sequel wyreżyseruje Jonathan Levine („Wiecznie żywy”), a scenariusz napisze Kenya Barris („Czarno to widzę”). W kwietniu 2017 roku zatrudniono scenarzystów oryginału - Barry'ego Blausteina i Davida Sheffielda. Producenci uznali jednak, że Barris musi przerobić pierwszą wersję scenariusza. W pracę nad filmem jest również zaangażowany sam Murphy. Prace nad produkcją nadzoruje Kevin Misher. 

Na razie nie podano jeszcze, kto oprócz Murphy'ego wystąpi w sequelu ani kiedy film pokaże się na kinowych ekranach. Druga część „Księcia w Nowym Jorku” wpisuje się w popularny ostatnio trend, kontynuowania filmów, których pierwsze części ukazały się kilkanaście lat temu. Przykładem na tego typu praktykę, może być druga część „Jumanji, która ma niestety nie wiele wspólnego z oryginałem. Miejmy nadzieję, że w przypadku „Księcia w Nowym Jorku” będzie inaczej. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.