Książę z „Kopciuszka” w solowym filmie? Kto go zagra?

Sergiusz Kurczuk
16.11.2017 16:33
Książę z „Kopciuszka” w solowym filmie? Kto go zagra? Fot. kadr z filmu Kopciuszek

Disney szykuje kolejny spin-off klasycznej animacji w aktorskiej wersji. Tym razem padło na Księcia z Bajki, czyli czarującego następcę tronu z filmu „Kopciuszek”. Projekt ma już potencjalnych twórców. 

Disney przybrał w ostatnich latach ciekawą politykę. Po co tworzyć nowe filmy, definiujące pokolenia, skoro można odtworzyć to, co znane i lubiane? Zgodnie z zasadą inżyniera Mamonia, Od 2015 roku dostajemy klasyczne animacje w nowych, aktorskich wersjach. Była już „Księga dżungli” oraz „Piękna i Bestia”. W planach są kolejne filmy, między innymi „Król Lew”„Aladyn”. Powstają też pomysły na spin-offy, prequele i sequele. Jednym z nich ma być solowy film o księciu, który poślubił Kopciuszka.

W 2015 roku powstała aktorska wersja „Kopciuszka”. Tym razem historia ma skupiać się na postaci Księcia z Bajki, a cały film ma przypominać „Czarownicę” z Angeliną Jolie w roli głównej. Dostaniemy więc słynną baśń opowiedzianą z zupełnie innej perspektywy. Matt Fogel napisał pierwszy zarys scenariusza, jednak według doniesień The Hollywood Reporter, studio zatrudniło w roli scenarzysty i reżysera Stephena Chbosky'ego, który pracował przy „Pięknej i Bestii”. 

Co wyniknie z tego pomysłu? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie film jest we wstępnej fazie prac, chociaż mówi się o nim już od jakiegoś czasu. Jedno jest pewne. Disney pokaże tajemnice, które skrywał od roku 1950. Wszyscy fani Księcia z Bajki w końcu dowiedzą się czegoś więcej o czarującym następcy tronu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.