Książęta William i Harry wystąpią w VIII epizodzie „Gwiezdnych wojen”?

Jakub Gańko
26.04.2016 14:18
Książęta William i Harry wystąpią w VIII epizodzie „Gwiezdnych wojen”? Fot. AP / link / East News

Według najnowszych doniesień mieliby podążyć drogą Daniela Craiga i wcielić się w szturmowców Imperium. Zobaczcie galerię z ich wizyty na planie filmu.

Książę William i książę Harry odwiedzili studio Pinewood, w którym realizowane są właśnie zdjęcia do filmu „Gwiezdne wojny: Epizod VIII”. Obraz w reżyserii Riana Johnsona - podobnie jak poprzednie siedem filmów - realizowany jest w tym jednym z najbardziej znanych kompleksów studyjnych w Wielkiej Brytanii. Tym razem jednak Zjednoczone Królestwo może mieć jeszcze jeden ważny akcent w filmie.

Oficjalne konto Pałacu Kensington na Twitterze donosiło, że wizyta angielskich książąt miała jedynie turystyczny charakter. Książę William i książę Harry chcieli się na własne oczy przekonać, jak postępują prace nad kolejnym odcinkiem gwiezdnej sagi. Teraz jednak okazuje się, że książęta mogli odegrać w Pinewood o wiele większą rolę...

Brytyjskie media donoszą, że książę William i książę Harry w tajemnicy nagrali podczas swojej wizyty niewielkie role szturmowców Imperium. Obaj mieli być obecni na planie w towarzystwie Daisy Ridley, Johna Boyegi i Benicio del Toro. Poza reżyserem i niezbędną ekipą, wszystkich trzymano z dala od filmowania, by dochować tajemnicy.

Książęta w pełnym rynsztunku szturmowców Imperium wzięli udział w scenie, w której Rey i Finn infiltrują sekretną bazę. Rebelianci jadą windą z postacią graną przez Benicio del Toro, gdy grupa stormtrooperów wchodzi do środka - i dwóch z nich to właśnie książę William i książę Harry.

Rzecznicy książąt nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli tym doniesieniom, zdradzili jednak, że obaj byli pod wielkim wrażeniem talentu twórców „Gwiezdnych wojen” i doskonale spędzili czas na planie. Sprawy nie skomentowali również przedstawiciele Disneya. Pamiętajmy jednak, że już w „Przebudzeniu Mocy” taką samą rolę zagrał Daniel Craig (mimo że początkowo temu zaprzeczał) oraz producent muzyczny Nigel Godrich. Swoje ukryte cameo miał również Simon Pegg, który wcielił się w sprzedawcę Unkara Plutta na planecie Jakku.

Zobaczcie zdjęcia z wizyty angielskich książąt na planie „Gwiezdnych Wojen”, podczas której nie zabrakło przytulania Chewbacki i pojedynków na miecze świetlne:

Daisy Ridley trenuje

Tymczasem oprócz pojedynkowania się z księciem Williamem, aktorka wcielająca się w postać Rey zawzięcie ćwiczy walkę mieczem świetlnym. Czeka ją z pewnością mnóstwo pracy, jeśli chce spełnić oczekiwania Luke'a Skywalkera. Za jej trening odpowiada m.in. Liang Yang, którego aktorka określiła mianem mistrza chińskiej sztuki walki wushu.

Ridley podzieliła się krótkim nagraniem na swoim Instagramie:

A więc Liang Yang jest PIERDZIELONYM MISTRZEM WUSHU i zawsze chcę, żeby mnie czegoś nauczył... Tak było dzisiaj! Oczywiście nie tak wspaniale, ale ON jest niesamowity i pojawia się na końcu. Nasza ekipa kaskaderów jest najwspanialsza na świecie, mam tyle szczęścia, że z nimi trenuję!

Czekacie na VIII epizod „Gwiezdnych Wojen”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.