Rozpoznaj film lub serial po księdzu [QUIZ]

Natalia Hluzow
28.03.2018 18:26
Rozpoznaj film lub serial po księdzu [QUIZ] Fot. MARIUSZ GRZELAK/AGENCJA SE/EAST NEWS

Z okazji Dnia Księdza przygotowaliśmy dla Was wyjątkową zabawę. Czy jesteście w stanie wskazać tytuł filmu lub serialu po zdjęciu aktora, który zagrał w nim duchownego?

Wielki Czwartek to według nauk Kościoła katolickiego dzień, w którym ustanowiono sakrament Eucharystii oraz sakrament Kapłaństwa. Dlatego w czwartek poprzedzający Wielkanoc wierni nie tylko wspominają ostatnią wieczerzę, lecz składają też życzenia zaprzyjaźnionym księżom, świętując Dzień Kapłana. A w związku z tym, że Polska uchodzi za kraj katolicki, postanowiliśmy sprawdzić, jak dobrze znacie filmowych i serialowych księży.

Księża w filmach i serialach

Księża pełnią niezwykle ważną rolę nie tylko w lokalnych społecznościach w Polsce, lecz także w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Czasem, jak w przypadku „Plebanii”, codzienne życie kleru jest postawione w centrum ekranowej opowieści, innym razem – postać kapłana pojawia się tylko gościnnie i w bardzo konkretnym celu.

Księża w filmach i serialach są przedstawiani na rozmaite sposoby. Widzieliśmy już księży-nauczycieli, księży-mędrców, księży-detektywów, a także księży zakochanych, wątpiących, zbuntowanych oraz całą masę księży ukazanych w sposób parodystyczny. Wielokrotnie wcielali się w nich słynni aktorzy tworząc niezapomniane kreacje. Często zdarzało się też, że role księży przynosiły nieznanym aktorom światowy rozgłos. Bywało również tak, że rola duchownego przylgnęła do aktora tak silnie, że ludzie na ulicy zwracali się do niego „proszę księdza”.

Dziś z okazji Dnia Kapłana, wybraliśmy 12 ekranowych przedstawicieli stanu duchownego, by przetestować, jak dobrze znacie księży z filmów i seriali.

Rozwiąż quiz

Pytanie na rozgrzewkę: w jakim serialu Artur Żmijewski wciela się w postać księdza?

EN_00253575_0125 Fot. foto: Bartosz Krupa/East News

Pytanie na rozgrzewkę: w jakim serialu Artur Żmijewski wciela się w postać księdza?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.