05.06.2018 11:18

Księżniczki Disneya, szturmowcy i Marvel w nowym zwiastunie 2. części filmu „Ralph Demolka”

W nowym zwiastunie filmu „Ralph Demolka w internecie” pojawiło się wiele odniesień do postaci Disneya. Potrafisz wyłapać wszystkie?

Ralph Demolka 2
foto: kadr z filmu Ralph Demolka w internecie

Seria „Ralph Demolka” opowiada o czarnym charakterze, który postanawia stać się pozytywną postacią. W pierwszej części, by tego dokonać, przemierzył rozmaite gry wideo, tym razem zwojuje internet. Po 6 latach pojawi się bowiem 2. część animacji Disneya. W sieci pojawił się 2. zwiastun filmu, w którym uważny widz odnajdzie odniesienia do wielu postaci znanych z innych produkcji studia Myszki Miki. 

„Ralph Demolka w internecie” - wszystkie cameo w 2. zwiastunie filmu

W najnowszej animacji Disneya ponownie zobaczymy Ralpha Demolkę oraz jego wierną towarzyszkę Wandelopę von Cuks. Bohaterowie poznają wciąż rozwijający się świat internetu. Będą musieli się nieźle nagimnastykować, by nie zaplątać się w zawiłościach cyfrowej sieci. Kogo spotkają w internecie? Okazuje się, że wiele znanych postaci. 

W zwiastunie Ralph oznajmia Wandelopie, że opuszczają salon gier na podbój internetu. Dostają się do świata, w którym królują media społecznościowe, jest kolorowo, szybko i gwarno. Para napotyka na swojej drodze nadgorliwą wyszukiwarkę, która pomaga im dostać się do najfajniejszego zakątka internetu w efekcie czego, trafiają na stronę Oh My Disney. Okazuje się, że mieszkają na niej wszystkie postacie z filmów Disneya. Kogo spotykają Ralph i Wandelopa?

Niektóre występy gościnne są łatwo zauważalne, inne dostrzegą naprawdę spostrzegawczy widzowie. Postanowiliśmy zebrać wszystkie i po kolei je opisać. 

Księżniczki Disneya

Ralph Demolka 2

Pierwszym dość sporym cameo jest moment, w którym Wandelopa zauważa wdzięczące się Księżniczki Disneya. Widzimy Piękną, Tianę, Kopciuszka, Meridę, Mulan, Elsę, Annę, Śpiącą Królewnę, Roszpunkę, Arielkę, Moanę, Pocahontas, Dżasminę i Śnieżkę. Królewny pojawiają się również w późniejszej scenie, gdzie w humorystyczny sposób twórcy zakpili sobie z najważniejszych cech je opisujących. Księżniczki Disneya zdają się żyć w jednym miejscem, a ich czas wyplenia pielęgnacja, włosów, strojenie się i zabawa ze zwierzątkami. Nie zabrakło również krytyki seksistowskiego charakteru pierwszych Księżniczek Disneya. Mimo wszystko Wandelopa zostaje jedną z nich.

Kłapouchy

Ralph Demolka 2

Kolejny dość oczywisty występ gościnny, czyli smutny osiołek ze Stumilowego Lasu. Kłapouchy nic się nie zmienił i próbuje ukrócić zachwyt Wandelopy nad internetowym światem Disneya. 

Szturmowcy

Ralph Demolka 2

Podziwianie strony Oh My Disney przerywają szturmowcy z „Gwiezdnych Wojen”, którzy jak zwykle, próbują aresztować intruzów. Pościg się nie udaje i Wandelopa trafia do pokoju Księżniczek Disneya. 

Pojawia się również kadr, który zawiera wiele występów gościnnych jednocześnie. Chodzi o moment, kiedy oczom bohaterów i widzów ukazują się logotypy najsłynniejszych marek należących do Disneya. Tutaj trudno wyłapać je wszystkie cameo, więc nie obędzie się bez stopklatki. Które postacie znalazły się w tej scenie?

Ralph Demolka 2
 • „Iron Man” - heros przelatuje nad głowami głównych bohaterów i zawisa w pobliżu logo Marvela, gdzie widać również tarczę Kapitana Ameryki
 • „Auta” - w momencie, kiedy kamera podąża za lecącym Iron Manem, po lewej stronie można zauważyć logo filmu i wizeruenk Zygzaka McQueena
 • „Kraina Lodu” - w tej samej sekwencji pojawia się również Elsa 
 • „Big Hero 6” - Elsa to nie jedyna postać, którą można dostrzec w tym dość szybkim ujęciu. Fani Marvela na pewno zauważą jednak robota Baymaxa
 • „Odlot” - w lewym górnym rogu kadru znajduje się dom ozdobiony setkami balonów
 • Kermit - wizerunek kukiełkowej żaby można dostrzec tuż obok logo Muppetów
 • R2-D2 - najpopularniejszy droid ze „Star Wars” znajduje się tuż pod Kermitem obok logo kosmicznej sagi
 • Pojazdy ze „Star Wars” - nad logo serii można natomiast dostrzec słynne statki kosmiczne - Sokoła Millenium i myśliwiec Tie Fighter
 • Myszka Miki - w samym centrum kadru znajduje się logo Disney Animation. Na szczycie czarodziejskiej czapki znajduje się wizerunek najpopularniejszej kreskówkowej myszy na świecie, ubranej w kostium czarodzieja
 • Dumbo - uszaty słonik lewituje pomiędzy logotypami Disney Animation i Marvela
 • „Piotruś Pan” - po prawej stronie zza logo Marvela wyłaniają się Big Ben i piracki statek ze słynnej animacji Disneya o wiecznym chłopcu 
 • „Wall-e” - prawa strona kadru należy do studia Pixar. Nad zebranym tłumem możemy dostrzec Eve - obiekt uczuć uroczego robocika o imieniu Wall-e.
 • „Dobry dinozaur” - z samego brzegu znajduje się natomiast Arlo - przyjacielski dinozaur
 • „Toy Story” - wśród zgromadzonych pod logo Pixara ludzi, możemy zauważyć wizerunki Buzza Astrala i Chudego

Jak widać, „Ralph Demolka w internecie” wpisuje się w niezwykle popularny ostatnimi czasy trend. Wiele współczesnych komercyjnych filmów bazuje na intertekstualności, która przyciąga do kin rzeszę fanów innych serii. W tym roku obfitowało w tego typu produkcje. Wystarczy chociażby wymienić naszpikowany odniesieniami „Ready Player One”, laurkę złożoną popkulturze w postaci „Deadpoola 2”, czy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - film, który w dużej mierze bazuje na nawiązaniach do oryginalnych „Gwiezdnych Wojen”

Kto jeszcze wystąpi w 2. części „Ralpha Demolki”? Przekonamy się 11 stycznia 2019 roku, kiedy produkcja trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Disney Marvel Star Wars ralph demolka 2