Kto będzie czarnym charakterem w spin-offie „Legionu samobójców”?

Robert Skowronski
28.02.2017 10:38
Kto będzie czarnym charakterem w spin-offie „Legionu samobójców”? Fot. kadr z filmu

Wyłaniają się kolejne szczegóły na temat „Gotham City Sirens”, choć to jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach, bo nowe wieści nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Informowaliśmy już, że David Ayer będzie reżyserem „Gotham City Sirens”, którego bohaterkami zostały Harley Quinn, Kobieta Kot i Trujący Bluszcz. Pewnym jest, że do swojej roli powróci Margot Robbie, która zresztą jest pomysłodawczynią projektu i jego producentem. Według plotek Megan Fox miałaby wcielić się w Trujący Bluszcz, zaś Haley Bennett widziana jest jako nowa Kobieta Kot. Mówi się również o ewentualności powrotu Jareda Leto do roli Jokera.

Czy wszystko to się potwierdzi zweryfikuje dopiero rzeczywistość. Podobnie jak to, czy tweet Davida Ayera ma coś wspólnego z prawdą. Reżyser opublikował zdjęcie, które być może zwiastuje kto będzie głównym czarnym charakterem w filmie:

Fani komiksów DC powinni poznać tę twarz wyjętą wprost z horroru. To Black Mask. Być może David Ayer po prostu postanowił wrzucić tę fotografię, aby narobić nieco szumu? Z drugiej strony Black Mask był czarnym charakterem w komiksie „Gotham City Sirens”, więc coś może być na rzeczy.

Black Mask został stworzony przez Douga Moencha i Toma Mandrake'a, a na kartach komiksu debiutował w 1985 roku w zeszycie „Batmana”. Trupi łotr tak naprawdę nazywa się Roman Sionis. Wywodzi się z bogatej rodziny, ale rodzice nigdy szczególnie się nim nie interesowali. Sionisowie nienawidzili Wayne'ów, ale dla dobra wizerunku zachowywali się wobec nich jak dobrzy znajomi. Roman był przymuszany do zaprzyjaźnienia się z młodym Brucem.

Po ukończeniu szkoły Roman zaczął pracować w rodzinnym interesie, Janus Cosmetics. Zaręczył się z modelką Circe, ale rodzice zmusili go do zerwania z dziewczyną. Roman zabił swoich rodziców, spalił ich dom i odziedziczył rodzinny biznes, który ostatecznie doprowadził do ruiny. Interes sprzedał Bruce'owi Wayne'owi. Sam został rażony piorunem podczas próby dostania się do krypty, gdzie spoczywali jego rodzice. Tak Roman odrodził się jako Black Mask.

Z rzeczy pewnych przy „Gotham City Sirens” jest jeszcze nazwisko scenarzysty filmu. Skrypt dzieła dostarczy Geneva Robertson-Dworet, która odpowiedzialna jest za teksty „Sherlocka Holmesa 3” i nadchodzącego „Tomb Raidera”. Wcześniej podejrzewano, że tę rolę będzie pełnić Christina Hodson („Dobrzy ludzie”, „Osaczona”).

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.