06.03.2017 10:45

Kto będzie wrogiem Hana Solo?

Do obsady filmu o młodym Hanie Solo dołączyła nowa twarz. Tą osobą jest Michael K. Williams. Czy to on będzie wrogiem pilota Sokoła Millenium?

Kto będzie wrogiem Hana Solo?
foto: materiały prasowe

Ruszyły już zdjęcia do spin-offu „Gwiezdnych wojen”, co obwieszczono nam przy pomocy fotografii z obsadą dzieła reżyserowanego przez Phila Lorda i Chrisa Millera. Teraz to zdjęcie można by było uaktualnić, gdyż do widowiska dołączył Michael Kenneth Williams znany m.in. z „Assassin's Creed” i „RoboCopa”.

Kogo miałby zagrać? Szczegóły fabuły trzymane są w ścisłej tajemnicy, więc wszystkie domysły można oprzeć wyłącznie na nieoficjalnych doniesieniach i plotkach. Jedna z wersji mówi, że aktor wcieli się w postać ściśle powiązaną z Lando Calrissianem granym przez Donalda Glovera. Według innej, opartej na wiedzy zdobytej przez Justina Krolla, dziennikarza „Variety”, zagra on wroga Hana Solo. Jeżeli tak się stanie, to nie wiadomo czy Miller i Lord wykorzystają już postać istniejącą w uniwersum „Gwiezdnych wojen”, czy też będzie to zupełnie nowy bohater.

Jeżeli twarz Michaela Kennetha Williamsa jest Wam zupełnie obca, to przedstawiamy Wam oblicze aktora:

Ukończony obraz ma trafić do kin 25 maja 2018 roku, czyli dokładnie w 41. rocznicę ukazania się „Nowej nadziei”. W obsadzie ujrzymy także takie osoby, jak: Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Woody Harrelson, zaś jako ukochaną Hana Solo mieliśmy zobaczyć Zoe Kravitz, Naomi Scott lub Tessę Thompson - wygląda jednak na to, że wcieli się w nią Phoebe Waller-Bridge.

Scenariusz piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Według zapowiedzi twórców finalne dzieło będzie utrzymane w klimacie westernu. Akcja filmu ma się rozgrywać przed wydarzeniami z „Nowej nadziei”, na 10 lat przed tym, jak Han Solo i Chewie spotkali się z Benem i Lukiem w kantynie Mos Eisley na planecie Tatooine. Jednym z elementów dzieła ma być scena, w której zobaczymy jak Solo wygrywa Sokoła Millenium od Lando.

Jednym z ostatnich nabytków do obsady filmu o Hanie Solo jest Joonas Suotamo wcielający się Chewbaccę. Ten koszykarz z Finlandii zajął miejsce ikonicznego Petera Mayhewa. Obowiązki noszenia kostiumu włochatego przyjaciela Hana Solo panowie dzielili już przy „Przebudzeniu mocy”, gdyż Mayhew nie mógł brać udziału w scenach akcji ze względu na problemy z kolanami.

Czekacie na film o młodym Hanie Solo?

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars