05.06.2017 15:17

Kto jest pomysłodawcą tanecznych ruchów Baby Groota?

„Strażnicy galaktyki vol. 2” mogą pochwalić się wieloma fajnymi rzeczami, w tym niezwykle uroczym tańcem Baby Groota. Kto go wymyślił? 

Kto jest pomysłodawcą tanecznych ruchów Baby Groota?
foto: kadr z filmu

Druga część Marvelowskiej serii o przygodach Star-Lorda i jego kompanów okazała się ogromnym hitem, zgarniając ponad 800 milionów dolarów na całym świecie. Choć ostatecznie upragniony miliard nie zostanie osiągnięty, to i tak reżyser obrazu James Gunn ma powody do świętowania. Znany ze swojej dużej aktywności w mediach społecznościowych, Gunn podzielił się na swoim Instagramie krótkim klipem, gdzie widzimy go tańczącego. Jak można się domyśleć, to właśnie jego ruchy posłużyły jako wyznacznik dla choreografii Baby Groota przy piosence „Mr. Blue Sky” Electric Light Orchestra. 

Reżyser jednak nie spoczywa na laurach i ostro pracuje nad kolejnym projektem. Pisaliśmy ostatnio o jego innej publikacji internetowej, która potwierdziła wielkie nadejście nowej postaci w uniwersum Marvela – Adama Warlocka. Trzeciej części „Strażników galaktyki” możemy się spodziewać gdzieś w okolicach 2020 roku i jak już powszechnie wiadomo, będzie stanowić zakończenie obecnej linii fabularnej serii. Gunn nie zdradził co nastąpi potem, ale możemy się spodziewać kolejnych niespodzianek.

Tymczasem wciąż dobrze zarabiającą kontynuacją „Strażników Galaktyki” (premiera w Polsce odbyła się 5 maja 2017 roku) można oficjalnie uznać za jeden z najlepiej ocenianych filmów Marvela do tej pory. Na serwisie Rotten Tomatoes plasuje się na 7 miejscu ze wszystkich pozycji, jakie wydało nam to mega popularne uniwersum. Już niedługo, bo 14 lipca 2017 roku przekonamy się, jak ta hierarchia będzie wyglądała po premierze „Spider-Mana: Homecoming” Jona Wattsa. Reboot z Tomem Hollandem w roli głównej zapowiadany jest na być może największy hit lata, więc wszyscy fani Marvela mogą mieć kolejne powody do radości. 

Kamil Dachnij
Tagi: Strażnicy Galaktyki Groot