Kto umrze w "Avengers: Endgame"?

Sergiusz Kurczuk
24.04.2019 11:21
Kto umrze w "Avengers: Endgame"? Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Film "Avengers: Endgame" był zapowiadany jako koniec pewnej ery w MCU Fani podejrzewali że kilku bohaterów zobaczymy po raz ostatni? Kto umarł w 22. filmie Marvel Studios?

UWAGA! Artykuł zawiera SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Kiedy do kin wchodził film "Avengers: Infinity War" fani na całym świecie zastanawiali się, kto zginie. Prawdopodobnie większość nie spodziewała się, że lista ofiar superbohaterów będzie aż tak długa.

Przeczytaj także

Długo wyczekiwany film "Avengers: Endgame" dawał nadzieję, że uśmierceni przez Thanosa herosi powrócą do życia. Jednak miłośnicy MCU wiedzieli, że któryś z herosów musi ponieść ofiarę. Oczywiście najwyżej obstawiani byli członkowie oryginalnego składu Avengers, a szczególnie trójka aktorów - Robert Downey Jr. wcielający się w Iron Mana, Chris Evans, który od 2011 roku grał Kapitana Amerykę oraz Chris Hemsworth - odtwórca Thora. Czy w "Avengers: Endgame" rzeczywiście zobaczymy śmierć którejś z powyższych postaci?

"Avengers: Endgame" - kto umarł w nowym filmie Marvela?

Najnowsza produkcja braci Russo rozpoczyna się dość konkretnym postanowieniem ocalałych superbohaterów - dopadnięciem Thanosa i odwróceniu jego czynu. Tym razem u ich boku jest Kapitan Marvel, która postanawia zabić Szalonego Tytana. Bohaterowie wcielają swój plan życie, znajdują planetę, na której ukrywa się Thanos i w dość bezpośredni sposób pozbawiają go życia. Niestety dowiadują się przy okazji, że Kamienie Nieskończoności zostały zniszczone przez ich przeciwnika. Zrezygnowani wracają do domu.

Z czasem okazuje się, że jest szansa na cofnięcie pstryknięcia. Wystarczy tylko odbyć podróż w czasie i odwrócić straszliwy czyn Thanosa. Herosi muszą więc wrócić do kluczowych momentów w uniwersum i ukraść klejnoty. Black Widow i Hakweye postanawiają zdobyć Kamień Duszy. W tym celu udają się na planetę Vormir, gdzie wita ich duch Red Skulla. Herosi muszą podjąć trudną decyzję i wybrać, które z nich ma oddać życie za otrzymanie Kamienia. Oczywiści oboje chcą skoczyć z urwiska. Widzowie do końca nie wiedzą, kto poświęci swoje życie, aż w końcu Black Widow decyduje się puścić rękę swojego kompana i skończyć na dnie doliny.

Tony Stark Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

O całym planie Avengers dowiaduje się Thanos z przeszłości, który wykorzystuje Nebulę, by dostać się do świata superbohaterów, którzy zgromadzili wszystkie Kamienie Nieskończoności. Udaje mu się to, ale w trakcie potyczki z Avengers Nebula z teraźniejszości namawia Gamorę, która jeszcze nie jest członkinią Strażników Galaktyki, by zdradziła swojego adoptowanego ojca. Hawkeye stara się uchronić Rękawicę Nieskończoności stworzoną przez Tony'ego Starka i uchronić ją przed Szalonym Tytanem. Przeszkadza mu w tym Nebula z przeszłości. Wkrótce ich drogi krzyżują się z jej odpowiedniczką z teraźniejszości i Gamorą. Ukochana Quilla próbuje namówić swoją siostrę, by przeszła na stronę dobra, ale Nebula jest zdeterminowana, by udowodnić ojcu swoją wyższość nad siostrą. Finalnie Nebula z przeszłości zabija wersję samej siebie z alternatywnej linii czasowej.

Finałowa bitwa z siłami Thanosa to jeden z najbardziej spektakularnych potyczek w historii kina. Twórcy filmu odtworzyli w niej słynny wyścig po Rękawicę Nieskończoności znany z kart komiksów Marvela. Ostatecznie artefakt przejął Tony Stark, który pstryknął palcami i wymazał z istnienia Thanosa i jego całą armię, tym samym ratując multiwersum. Niestety akt heroizmu był tak wyczerpujący fizycznie, że Iron Man nie przeżył tej potyczki i umarł w ramionach Pepper Potts.

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Tym razem lista głównych bohaterów, którzy ponieśli śmierć jest krótsza, niż po zakończeniu "Infinity War". Tony Stark był jedną z najczęściej typowanych postaci wśród bohaterów, którzy mają szansę ponieść śmierć w "Endgame". Twórcy postanowili podsumować dokonania jednego z najpopularniejszych superbohaterów kinowego uniwersum i w bardzo emocjonalny sposób zakończyli wątek Iron Mana. Bohater był bardzo ważną postacią w życiu Petera Parkera. Jak Spider-Man poradzi sobie po stracie człowieka, który zastępował mu ojca? Dowiemy się 5 lipca 2019 roku, kiedy do polskich kin wejdzie film "Spider-Man: Far From Home".

>>Zobacz też: Którzy superbohaterowie powrócą w „Avengers 4”?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.