Kto w polskiej wersji zdubbinguje „Legion samobójców”?

Robert Skowronski
29.07.2016 14:29
Kto w polskiej wersji zdubbinguje „Legion samobójców”? Fot. materiały prasowe + Dzik Pejnta

Nowe dzieło Davida Ayera wejdzie na nasze ekrany również w polskiej wersji językowej. Kto użyczył głosu poszczególnym członkom „Legionu samobójców”?

Wcześniej wiedzieliśmy, że Jokera w interpretacji Jareda Leto będzie dubbingować Borys Szyc. Reszta polskich aktorów, którzy poprzez swoje struny głosowe mieli wkład w „Legion samobójców”, pozostawała zagadką. Studio Sonica udostępniło jednak zdjęcie zdradzające tożsamość osób dubbingujących pozostałych antybohaterów ze świata komiksów DC.

O tym jak poszczególne osoby będą... brzmieć, dowiemy się 5 sierpnia 2016 roku, kiedy film trafi do kin. Spokojnie, dystrybuowana też będzie wersja w języku Szekspira. Jeżeli jesteście ciekawi czyim głosem przemówią np. Harley Quinn, Deadshot czy Kapitan Boomerang, to przekonajcie się:

Polski dubbing:

  • Borys Szyc – Joker 
  • Danuta Stenka – Amanda Waller 
  • Karol Wróblewski – El Diablo
  • Lidia Sadowa – Enchantress  
  • Marek Bukowski – Deadshot
  • Adam Szyszkowski – Rick Flag
  • Anna Smolowik – Harley Quinn              
  • Leszek Lichota – Kapitan Boomerang              
  • Michał Konarski – Griggs    
  • Jacek Rozenek – Batman

Nie wiemy jednak kto będzie dubbingował Flasha. Tak, Flasha. Okazuje się, że superszybki bohater, w którego wciela się Ezra Miller, zaliczył gościnny występ w „Legionie samobójców”. Informacja została ujawniona przez studio Warner Bros., które udostępniło pełna listę postaci.

123 Fot. foto: gamesradar.com

Przypominamy, że bohater pojawił się już w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W dziele Davida Ayera także otrzymamy jego zaledwie gościnny występ. Flash pełnometrażowego obrazu poświęconego jego osobie doczeka się dopiero 3 marca 2018 roku. Film wyreżyseruje Rick Famuyiwa.

Pierwotnie Flasha na kinowe ekrany mieli wprowadzić Phil Lord i Christopher Miller, twórcy „21 Jump Street”. Duet reżyserski oddał się jednak pracy nad spin-offem „Gwiezdnych wojen”, w postaci solowego filmu o młodym Hanie Solo. Następnie dzieło o superszybkim bohaterze miał wziąć pod swoją pieczę Seth Grahame-Smith. Jednak i on zrezygnował z tej funkcji, choć studio Warner Bros. twierdzi, że dalej jest zaangażowany w projekt tylko w innej roli.

Szacuje się, że w weekend otwarcia w samych tylko Stanach Zjednoczonych „Legion samobójców” zarobi 115 milionów dolarów. Robi wrażenie, choć początkowo i tak zakładano sumę o 10 tysięcy wyższą. Do tej pory rekordzistą, jeżeli chodzi o tożsamy okres wejścia na ekrany, zostają „Strażnicy Galaktyki” - w sierpniu 2014 roku obraz zgarnął 94,3 miliona dolarów.

Obejrzycie „Legion samobójców” w polskiej czy angielskiej wersji językowej?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.