29.07.2016 14:29

Kto w polskiej wersji zdubbinguje „Legion samobójców”?

Nowe dzieło Davida Ayera wejdzie na nasze ekrany również w polskiej wersji językowej. Kto użyczył głosu poszczególnym członkom „Legionu samobójców”?

Kto w polskiej wersji zdubbinguje „Legion samobójców”?
foto: materiały prasowe + Dzik Pejnta

Wcześniej wiedzieliśmy, że Jokera w interpretacji Jareda Leto będzie dubbingować Borys Szyc. Reszta polskich aktorów, którzy poprzez swoje struny głosowe mieli wkład w „Legion samobójców”, pozostawała zagadką. Studio Sonica udostępniło jednak zdjęcie zdradzające tożsamość osób dubbingujących pozostałych antybohaterów ze świata komiksów DC.

O tym jak poszczególne osoby będą... brzmieć, dowiemy się 5 sierpnia 2016 roku, kiedy film trafi do kin. Spokojnie, dystrybuowana też będzie wersja w języku Szekspira. Jeżeli jesteście ciekawi czyim głosem przemówią np. Harley Quinn, Deadshot czy Kapitan Boomerang, to przekonajcie się:

Polski dubbing:

  • Borys Szyc – Joker 
  • Danuta Stenka – Amanda Waller 
  • Karol Wróblewski – El Diablo
  • Lidia Sadowa – Enchantress  
  • Marek Bukowski – Deadshot
  • Adam Szyszkowski – Rick Flag
  • Anna Smolowik – Harley Quinn              
  • Leszek Lichota – Kapitan Boomerang              
  • Michał Konarski – Griggs    
  • Jacek Rozenek – Batman

Nie wiemy jednak kto będzie dubbingował Flasha. Tak, Flasha. Okazuje się, że superszybki bohater, w którego wciela się Ezra Miller, zaliczył gościnny występ w „Legionie samobójców”. Informacja została ujawniona przez studio Warner Bros., które udostępniło pełna listę postaci.

123

Przypominamy, że bohater pojawił się już w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W dziele Davida Ayera także otrzymamy jego zaledwie gościnny występ. Flash pełnometrażowego obrazu poświęconego jego osobie doczeka się dopiero 3 marca 2018 roku. Film wyreżyseruje Rick Famuyiwa.

Pierwotnie Flasha na kinowe ekrany mieli wprowadzić Phil Lord i Christopher Miller, twórcy „21 Jump Street”. Duet reżyserski oddał się jednak pracy nad spin-offem „Gwiezdnych wojen”, w postaci solowego filmu o młodym Hanie Solo. Następnie dzieło o superszybkim bohaterze miał wziąć pod swoją pieczę Seth Grahame-Smith. Jednak i on zrezygnował z tej funkcji, choć studio Warner Bros. twierdzi, że dalej jest zaangażowany w projekt tylko w innej roli.

Szacuje się, że w weekend otwarcia w samych tylko Stanach Zjednoczonych „Legion samobójców” zarobi 115 milionów dolarów. Robi wrażenie, choć początkowo i tak zakładano sumę o 10 tysięcy wyższą. Do tej pory rekordzistą, jeżeli chodzi o tożsamy okres wejścia na ekrany, zostają „Strażnicy Galaktyki” - w sierpniu 2014 roku obraz zgarnął 94,3 miliona dolarów.

Obejrzycie „Legion samobójców” w polskiej czy angielskiej wersji językowej?

Robert Skowronski
Tagi: News Suicide Squad