25.04.2018 13:13

Kto wcieli się w animowanego Spider-Mana w filmie „Into The Spider-Verse”?

Nowe informacje na temat filmu animowanego „Into The Spider-Verse” - kto podłoży głos za Petera Parkera? Z kim Spider-Man stanie do walki? 

Spider-Man
foto: kadr z filmu Into The Spider-Verse

W grudniu 2018 roku na ekrany kin wejdzie film animowany „Into The Spider-Verse”. Jak sam tytuł wskazuje, produkcja Sony będzie dotyczyć Spider-Mana. Pierwszy zwiastun potwierdził, że w filmie pojawi się Miles Morales - Spidey z rzeczywistości Ultimate. Nie oznacza to jednak, że zabraknie Petera Parkera. Na CinemaCon 2018 zaprezentowano drugi trailer, w którym ujawniono kilka szczegółów na temat „Into The Spider-Verse”.

„Into The Spider-Verse” - kto podłoży głos za Petera Parkera

Jak donosi serwis Screen Rant, w animacji zobaczymy nie tylko Moralesa, ale również oryginalnego Spider-Mana. Wiadomo, że czarnoskóry Spidey przemówi głosem Shameika Moore'a znanego z takich produkcji jak „Dope”, czy „The Get Down”. Głosu Peterowi Parkerowi użyczył natomiast Jake Johnson. Natomiast nagrodzony Oscarem za najlepszą rolę drugoplanową w „Moonlight” i wcielający się w Cottonmoutha z „Luke'a Cage'a” Mahershal Ali, wcieli się w ojca Milesa. W produkcji usłyszymy też Liev Schreiber, ale nie wiadomo, w kogo wcieli się aktor znany z roli Sabretootha. To jednak nie koniec informacji, dotyczących filmu. 

„Into The Spider-Verse” - z kim zmierzy się Spider-Man?

Nowy zwiastun, niedostępny jeszcze dla przeciętnych zjadaczy chleba zdradził również wątki fabularne „Into The Spider-Verse” oraz przedstawił złoczyńców, z którymi przyjdzie się zmierzyć młodemu herosowi. Dla wszystkich czytelników komiksów nie będzie to żadne zaskoczenie, ale film opowie początki Milesa Moralesa jako superbohatera. Zobaczymy więc śmierć Petera Parkera z ręki Green Goblina, który będzie przypominał swój demoniczny odpowiednik z komiksów Ultimate. Oprócz nemezis pajęczaka pojawią się inni klasyczni superprzestępcy.  Morales nie tylko zmierzy się z Goblinem, ale przede wszystkim z Kingpinem i Prowlerem. Całkiem możliwe, że w filmie pojawią się również inni przeciwnicy.

Jeśli animacja odniesie sukces, w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych części przygód młodego Spider-Mana oraz spin-offów o herosach z uniwersum Ultimate. Wygląda na to, że Sony zamierza eksplorować świat Spider-Mana, mimo że pajęczy heros występuje również w filmach Marvel Studios. Pod koniec kwietnia pojawił się drugi zwiastun „Venoma” - filmu opowiadającego o postaci ściśle związanej ze Spider-Manem. 

Premiera „Into The Spider-Verse” już w grudniu 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Spider-Man Marvel Marvel Comics