Kto zagra Freddiego Mercury'ego w filmowej biografii?

Robert Skowronski
07.11.2016 08:05
Kto zagra Freddiego Mercury'ego w filmowej biografii? Fot. East News

Minęło już tyle lat, a filmowa biografia Freddiego Mercury'ego wciąż tkwiła w martwym punkcie. Teraz nastąpił duży przełom wraz z ogłoszeniem tego kto się wcieli w wokalistę Queen.

Pierwotnie faworytem do głównej roli był Sacha Baron Cohen. Jednak członkowie zespołu nie zgodzili się na udział aktora w projekcie. Różnice artystyczne w 2013 roku zamknęły drogę do realizacji tej wizji. Następnie pojawił się inny plan - Mercury'ego miał zagrać Ben Whishaw znany m.in. ze „Spectre”. Natomiast w rolę Rogera Taylora miał się wcielić Johnny Flynn, zaś rolę partnerki Freddiego, Mary Austin, miała odegrać Gemma Arterton. Reżyserować miał wówczas Dexter Fletcher („Eddie zwany Orłem”).

Według najnowszych wieści w wokalistę Queen ma się wcielić Rami Malek znany przede wszystkim z głównej roli w serialu „Mr. Robot”:

161401-news-mr-robot Fot. foto: kadr z serialu

Projekt już oficjalnie zyskał tytuł „Bohemian Rhapsody”, a posadę reżysera negocjuje Bryan Singer odpowiedzialny za kilka serii odsłon „X-Men”, w tym też za ostatnią część z podtytułem „Apocalypse”. Scenariusz dostarczył Anthony McCarten, nominowany do nagrody Akademii za film „Teoria wszystkiego”. McCaeten przejął obowiązki Petera Morgana, któremu wcześniej powierzono zadanie napisania skryptu. 

Plan zdjęciowy obrazu ma wystartować na początku 2017 roku. Jeszcze w 2015 roku Brian May opowiedział o współpracy ze scenarzystą filmu:

Anthonym McCarten robi świetną robotę działając z nami. Powstały pewne nowe rozwiązania i w tym momencie jestem bardziej niż kiedykolwiek podekscytowany potencjałem tego filmu. Ale co z resztą? Odpowiednie oświadczenie pojawi się, gdy będziemy gotowi. Może to być już wkrótce.

A jak Brian May skomentował najnowsze doniesienia dotyczące odtwórcy głównej roli oraz reżysera? Gitarzysta twierdzi, że wszystkie te informacje nie są oficjalne:

Ukazało się już nowe wydawnictwo zespołu, „Queen on Air”, czyli dwupłytowa kompilacja zawierająca 24 utwory nagrane dla BBC podczas sześciu sesji w latach 1973-1977. Pojawił się tam m.in. utwór „We Will Rock You” w szybkiej wersji. Z kolei 14 września 2016 roku na półki w księgarniach trafiło wznowienie książki „Freddie Mercury i ja”, która pierwotnie pojawiła się w 1995 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.