Kto zagra Larę Croft?

Robert Skowronski
29.04.2016 09:35
|north Fot. materiały prasowe

Wiadomo już kto wcieli się w rolę dzielnej pani archeolog w nowej filmowej odsłonie przygód Lary Croft. Kto to taki?

Angelina Jolie po raz pierwszy wcieliła się w postać znaną z gry Eidos w 2001 roku, następnie wystąpiła w młodszej o dwa lata kontynuacji. W 2017 roku, kiedy ma mieć premierę nowa odsłona „Tomb Raidera”, Lara Croft będzie miała już twarz innej aktorki. Wcieli się w nią znana m.in. z „Ex Machiny” czy „Kryptonimu U.N.C.L.E.” Alicia Vikander.

Gdyby komuś oblicze 27-letniej Szwedki było obce, to przedstawiamy zdjęcie aktorki:

Son-of-a-Gun Fot. foto: kadr z filmu

Odpowiedzialny za nowego „Tomb Raidera” będzie norweski reżyser Roar Uthaug, którego ostatnim dziełem jest „Fala” z 2015 roku. Autorem scenariusza został z kolei Geneva Robertson-Dworet („Transformers 5”). Twórca wyznał, że tworząc swój film o archeolog ma zamiar inspirować się ostatnimi grami komputerowymi opowiadającymi o Larze Croft, w którym ukazana została ludzka twarz bohaterki. Zamiast niezniszczalnego nadczłowieka mogliśmy zobaczyć postać z jej słabościami.

Stworzenie z Lary Croft postaci z krwi i kości, kogoś bardziej ludzkiego, to cel, jaki chcemy osiągnąć w kinowej wersji. Zależy nam, aby ludzie mogli się z nią utożsamić. Mam nadzieję wnieść do filmu nieco swojej norweskiej wrażliwości. Chcemy zrobić współczesne kino akcji i sprawić, że wszystko będzie bardzo realistyczne. „Poszukiwacze zaginionej Arki” to jedno z moich ulubionych dzieł z młodości. Dlatego moim marzeniem było stworzenie czegoś w tym samym gatunku.

Reżyser nie zdradził dużo więcej na temat swojego projektu, dodał jedynie, że jego „Tomb Raider” powinien mieć coś z charakteru „Fali”:

Obawiam się, że nie mogę mówić zbyt wiele o tym filmie. Będzie w nim jednak obecna ta sama wrażliwość co w „Fali”, którą przeniosę na świat Lary Croft.

Alicia Vikander idzie podobną ścieżką co Angelina Jolie. W 2016 roku udało jej się zdobyć Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za występ w „Dziewczynie z portretu”, a teraz jej kolejnym krokiem jest stanie się na ekranie Larą Croft. Tak też było w przypadku Jolie, która nim zagrała archeolog, dostała statuetkę Akademii w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa za występ w „Przerwanej lekcji muzyki”.

Niepotwierdzone informacje mówią o tym, że w miejsce Vikander rozpatrywano też kandydaturę Daisy Ridley, gwiazdy „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy”. Aktorka, która wcieli się w Larę Croft, prawdopodobnie zagra też Lisbeth Salander w ekranizacji powieści kryminalnej będącej kontynuacją trylogii „Millennium” Stiega Larssona, czyli „Co nas nie zabije” autorstwa Davida Lagercrantza.

Co sądzicie o wyborze Alicii Vikander do roli Lary Croft?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.