29.04.2016 09:35

Kto zagra Larę Croft?

Wiadomo już kto wcieli się w rolę dzielnej pani archeolog w nowej filmowej odsłonie przygód Lary Croft. Kto to taki?

Kto zagra Larę Croft?
foto: materiały prasowe

Angelina Jolie po raz pierwszy wcieliła się w postać znaną z gry Eidos w 2001 roku, następnie wystąpiła w młodszej o dwa lata kontynuacji. W 2017 roku, kiedy ma mieć premierę nowa odsłona „Tomb Raidera”, Lara Croft będzie miała już twarz innej aktorki. Wcieli się w nią znana m.in. z „Ex Machiny” czy „Kryptonimu U.N.C.L.E.” Alicia Vikander.

Gdyby komuś oblicze 27-letniej Szwedki było obce, to przedstawiamy zdjęcie aktorki:

Son-of-a-Gun

Odpowiedzialny za nowego „Tomb Raidera” będzie norweski reżyser Roar Uthaug, którego ostatnim dziełem jest „Fala” z 2015 roku. Autorem scenariusza został z kolei Geneva Robertson-Dworet („Transformers 5”). Twórca wyznał, że tworząc swój film o archeolog ma zamiar inspirować się ostatnimi grami komputerowymi opowiadającymi o Larze Croft, w którym ukazana została ludzka twarz bohaterki. Zamiast niezniszczalnego nadczłowieka mogliśmy zobaczyć postać z jej słabościami.

"

Stworzenie z Lary Croft postaci z krwi i kości, kogoś bardziej ludzkiego, to cel, jaki chcemy osiągnąć w kinowej wersji. Zależy nam, aby ludzie mogli się z nią utożsamić. Mam nadzieję wnieść do filmu nieco swojej norweskiej wrażliwości. Chcemy zrobić współczesne kino akcji i sprawić, że wszystko będzie bardzo realistyczne. „Poszukiwacze zaginionej Arki” to jedno z moich ulubionych dzieł z młodości. Dlatego moim marzeniem było stworzenie czegoś w tym samym gatunku. "

Reżyser nie zdradził dużo więcej na temat swojego projektu, dodał jedynie, że jego „Tomb Raider” powinien mieć coś z charakteru „Fali”:

"

Obawiam się, że nie mogę mówić zbyt wiele o tym filmie. Będzie w nim jednak obecna ta sama wrażliwość co w „Fali”, którą przeniosę na świat Lary Croft. "

Alicia Vikander idzie podobną ścieżką co Angelina Jolie. W 2016 roku udało jej się zdobyć Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za występ w „Dziewczynie z portretu”, a teraz jej kolejnym krokiem jest stanie się na ekranie Larą Croft. Tak też było w przypadku Jolie, która nim zagrała archeolog, dostała statuetkę Akademii w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa za występ w „Przerwanej lekcji muzyki”.

Niepotwierdzone informacje mówią o tym, że w miejsce Vikander rozpatrywano też kandydaturę Daisy Ridley, gwiazdy „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy”. Aktorka, która wcieli się w Larę Croft, prawdopodobnie zagra też Lisbeth Salander w ekranizacji powieści kryminalnej będącej kontynuacją trylogii „Millennium” Stiega Larssona, czyli „Co nas nie zabije” autorstwa Davida Lagercrantza.

Co sądzicie o wyborze Alicii Vikander do roli Lary Croft?

Robert Skowronski
Tagi: News Tomb Raider