06.12.2017 11:18

Kto zagra Świętego Mikołaja w świątecznym filmie Netflixa?

Święta tuż tuż, a więc sezon mikołajkowych i bożonarodzeniowych filmów należy uznać za otwarty. 

Kto zagra Świętego Mikołaja w świątecznym filmie Netflixa?
foto: kadr z wideo

Nie samym Kevinem święta stoją, dlatego co roku w okolicach grudnia na ekranach kin i telewizorów zaczynają pojawiać się świąteczne produkcje pełne choinek, oprószonych śniegiem i przystrojonych lampkami domów oraz przedostających się przez kominy Świętych Mikołajów.

Netflix nie może oczywiście przepuścić takiej okazji, dlatego już na Boże Narodzenie 2018 przedstawi widzom własną wersję opowieści o starcu z białą brodą i w czerwonym uniformie. W uwielbianego przez dzieci św. Mikołaja wcieli się Kurt Russel – aktor znany dotychczas z mocnych, męskich ról m.in. w „Tango i Cash”, „Tequila Sunrise” czy filmach Quentina Tarantino.

mikołaj 2

Świąteczny film Netflixa opowie o rodzeństwie, które stara się dowieść, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje. By to zrobić – próbują uchwycić go na zdjęciu. Sprawy oczywiście nie idą zgodnie z planem i dzieciaki przypadkowo doprowadzają do stłuczki sań Mikołaja w Chicago. Całe zajście rodzi nowy cel w głowach rodzeństwa – muszą znaleźć sposób, by przywrócić święta na właściwe tory!

Film ma być jedną z wielu przyszłorocznych oryginalnych produkcji Netflixa. W rolach młodych bohaterów zobaczymy Judaha Lewisa („Babysitter”) i Darby Camp („Wielkie kłamstewka”). Reżyserią zajmie się Clay Kaytis, który pracował m.in. przy „Zaplątanych” i „Krainie lodu”, zaś scenariusz – zatytułowany roboczo „12/24” – napisał Matt Lieberman (nowa „Rodzina Addamsów”) na podstawie pomysłu Davida Guggenheima. Świąteczna produkcja Netflixa będzie skierowana do młodszej publiczności, więc możemy liczyć zarówno na powody do wzruszeń, jak i do śmiechu. Premiery filmu należy się spodziewać przed świętami Bożego Narodzenia 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News