Kto zagra młodego Hana Solo?

Robert Skowronski
12.01.2016 14:15
Kto zagra młodego Hana Solo? Fot. Lucasfilm Ltd. / Courtesy Everett Collection / East News

Studio Disneya ma zamiar zrealizować spin-off „Gwiezdnych wojen” w postaci filmu o przygodach młodego Hana Solo. Kto ubiega się o rolę pilota Sokoła Millenium?

Twórcami dzieła ma być duet Phil Lord i Chris Miller, czyli reżyserzy takich obrazów, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także dwóch odsłon „Jump Street”. Nad scenariuszem pracują Jon Kasdan i Lawrence Kasdan (scenarzysta części V i VI „Gwiezdnych Wojen”) - na dany moment nie znamy jeszcze szczegółów fabuły poza tym, że będzie się rozgrywać 15 lat przed tym, jak Solo poznał Luke'a Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Ma to być historia tego, jak bohater stał się przemytnikiem, złodziejem i awanturnikiem.

Wiemy jacy aktorzy starają się o angaż oraz to, że reżyserzy już przeprowadzają z nimi próby. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to nazwisko wybrańca powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni. Kto ma szanse na wcielenie się w Hana Solo?

  • Miles Teller („Whiplash”)
  • Ansel Elgort („Gwiazd naszych wina”)
  • Dave Franco („21 Jump Street”)
  • Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”)
  • Scott Eastwood („Najdłuższa podróż”)
  • Logan Lerman („Furia”)
  • Emory Cohen („Drugie oblicze”)
  • Blake Jenner („Glee”)

Początkowo o rolę ubiegało się 2,5 tysiąca młodych aktorów i choć zaprezentowana lista zawiera nazwiska 8 kandydatów, to do ostatniego etapu castingu przeszło 12 osób.

Planuje się, że film o Hanie Solo ma mieć swoją premierę w maju 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Jednak wybrany z kandydatów może zaliczyć krótki epizod w „Rogue One” - obraz trafi na rodzime ekrany w grudniu 2016.

Lord i Miller mają świadomość tego, że biorą na siebie dużą odpowiedzialność tworząc dzieło osadzone w świecie uwielbianym przez miliony widzów:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu z jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od momentu, którego już nawet nie pamiętamy.

Projekt reżyserskiego duetu wyparł jednocześnie inny ze spin-offów gwiezdnej sagi, który miał się koncentrować na postaci Boba Fetta. Jego twórcą miał być Josh Trank.

Harrison Ford występując w „Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu mocy” zarobił aż ośmiocyfrową sumę pieniędzy. Jednak kieszenie twórców prawdopodobnie tego nie odczują, gdyż dzieło J.J. Abramsa znalazło się już na pierwszym miejscu wszech czasów amerykańskiego box office'u. Film zdetronizował poprzedniego rekordzistę, czyli „Avatara” Jamesa Camerona.

Kogo widzielibyście w roli młodego Hana Solo?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.