Kto zastąpi Thanosa w roli głównego złoczyńcy Marvela? Fan stworzył ciekawą teorię

31.10.2019 13:05
Kto zastąpi Thanosa w roli głównego złoczyńcy Marvela? Fan stworzył ciekawą teorię Fot. kadr z filmu "Avengers: Endgame"/ Marvel Studios

Po pokonaniu Thanosa przyszedł czas, by ktoś zastąpił go w roli największego złola uniwersum Marvela. Kto zajmie jego miejsce? Jeden z fanów ma pewien pomysł.

Thanos to największe zło, jakie istniało w świecie Kinowego Uniwersum Marvela. Każdy z poprzednich przeciwników Avengers miał nas jedynie przygotować do starcia z najgorszym z najgorszych. Tak więc, choć dotychczasowe filmy Marvela nie posiadały jednego głównego bohatera, z pewnością posiadały głównego złoczyńcę. Teraz, gdy Thanos wreszcie zszedł ze sceny, przyszedł czas by ktoś zajął jego miejsce. Któż to będzie? Jeden z fanów stworzył ciekawą teorię.

Kto zastąpi Thanosa w roli głównego złoczyńcy Marvela?

Wiemy już, że Marvel nie planuje w najbliższym czasie rozwijania żadnego motywu przewodniego, a na kolejny crossover na miarę "Avengers: Endgame" przyjdzie nam poczekać przynajmniej 10 lat. Nie przeszkadza to jednak fanom w snuciu domysłów, kto przejmie pałeczkę po Thanosie i stanie się głównym czarnym charakterem kolejnych faz MCU. Do najpopularniejszych kandydatów należą rzecz jasna Galactus i Dooktor Doom. Jednak zdaniem jednego z fanów, na ich występ przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wcześniej przyjdzie pora na kogoś zupełnie innego.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - twórcy zdradzili, który Avenger miał przeżyć pstryknięcie Thanosa 

Użytkownik Reddita, posługujący się pseudonimem u/secsmachine, wysnuł teorię odnośnie kolejnego wielkiego złoczyńcy Marvela. Swoje domysły oparł na słowach, które padły z ust Tony'ego Starka w filmie "Avengers: Endgame". Stark skomentował pomysł podróży w czasie kwestią: "Gdy zadzierasz z czasem, ten zazwyczaj odpowiada tym samym". Zatem, zdaniem u/secsmachine miejsce Thanosa zajmie nie kto inny, jak sam Kang Zdobywca

Przeczytaj także

Pełna treść teorii brzmi następująco:

Po ataku na siedzibę Avengers w "Endgame" Tony wypowiedział słowa "Gdy zadzierasz z czasem, ten zazwyczaj odpowiada tym samym". Myślę, że ten cytat ma znacznie większe znaczenie, niż sądziliśmy. Wiemy, że po Thanosie w MCU pojawi się inne duże zagrożenie. Galactus i Dooktor Doom są oczywiście odpowiednimi kandydatami, jednak myślę, że wątek podróży w czasie i działanie naszych bohaterów w przestrzeni i kontinuum czasowym, mogą przyciągnąć uwagę złoczyńcy związanego właśnie z czasem - Kanga Zdobywcy. 

Jak twierdzi trzecie prawo Newtona: Dla każdego działania jest równorzędna i przeciwna reakcja. Tą reakcją na poziomie historii przedstawianej w Marvelu może być Kang, który stanowił będzie nowe zagrożenie, jako konsekwencja wydarzeń z "Avengers: Endgame". Myślę, ze logicznym byłoby uczynienie z Kanga głównego złoczyńcy 5. fazy MCU, dając jednocześnie dostatecznie dużo czasu na podbudowę wprowadzenia Galactusa jako złoczyńcy fazy 6. Co więcej, Kang to jeden z głównych przeciwników Fantastycznej Czwórki, a - jak wiadomo - ich wątek ma pojawić się już w najbliższej przyszłości.  

Zobacz też: Marvel stworzy multiwersum Spider-Mana z Hollandem, Garfieldem i Maguire'em? 

Kim konkretnie jest Kang Zdobywca? Jak stwierdzi oficjalna Encyklopedia Marvela, Kang to urodzony w alternatywnej linii czasowej w roku 3000 n.e. Nathaniel Richards. Odkrył on technologię podróży w czasie, która umożliwiła mu przenoszenie się w dowolne miejsca i czas. Jego pierwszym przystankiem był starożytny Egipt, gdzie przejął władzę i przez dekadę sprawował rządy jako faraon Rama-Tut, dopóki nie został zmuszony do ucieczki przez Fantastyczną Czwórkę. Następnie przybył do XL. wieku, gdzie założył własne imperium i przyjął imię Kang Zdobywca. Jest mistrzem podróży w czasie, cechuje go również długowieczność i wysoka inteligencja

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.