Kto zginie w filmie „X-Men: Dark Phoenix”?

Sergiusz Kurczuk
28.09.2018 16:29
Kto zginie w filmie „X-Men: Dark Phoenix”? Fot. foot: materiały promocyjne

Twórcy filmu „X-Men: Dark Phoenix” zapowiedzieli, że nie wszyscy herosi przeżyją pojedynek z tytułową istotą. Który z X-Men polegnie w walce? 

UWAGA! Ten artykuł może zawierać spoilery filmu „X-Men: Dark Phoenix”. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Na film „X-Men: Dark Phoenix” czekają wszyscy fani filmowych adaptacji przygód mutantów Marvela. O filmie wiadomo na razie nie wiele. Twórcy ujawnili kilka kadrów z produkcji, a pod koniec września w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nowej części „X-Manów”. Na jednym ze zdjęć oraz w trailerze pojawia się scena pogrzebu. Twórcy potwierdzili w jednym z wywiadów, że w filmie dojdzie do śmierci któregoś z superbohaterów. Który X-Man umrze?

„X-Men: Dark Phoenix”  - kto umrze w nowym filmie Marvela?

Każdy, kto czytał komiksową sagę o Dark Phoenix, wie, że historia kończy się śmiercią Jean Grey. Prawdopodobnie większość fanów pomyślało w pierwszym momencie, że patrzy na fragmenty pogrzebu ulubienic Charlesa Xaviera. Jednak to byłoby za proste. Ze zwiastuna wynika, że w ceremonii uczestniczą Storm, Nightcrawler, Xavier, Beast i prawdopodobnie Cyclops, który we wcześniejszym fragmencie ma na sobie garnitur. Drogą eliminacji można więc dojść do wniosku, że w trumnie znajduje się Quicksilver, Magneto, Psylocke lub Mystique. Jeden z użytkowników Reddita uważa, że wie, który bohater zginie w „X-Men: Dark Phoenix”. O kogo chodzi?

„X-Men: Dark Phoenix” - Mystique zostanie zabita przez Phoenix?

Anonimowy użytkownik twierdzi, że był jedną z osób, które brały udział w test screeningu filmu. Kiepskie oceny pierwszych widzów spowodowały, że reżyser zdecydował się na dokrętki, co znacznie opóźniło datę premiery „X-Men: Dark Phoenix”. Jednak dokręcone sceny nie zmienią trzonu fabularnego, który prawdopodobnie zostanie taki sam. Według doniesień redditowicza, w filmie poznamy przeszłość Jean, która jako dziecko zabiła przez przypadek swoich rodziców. Z czasem odkryła jednak, że w wypadku zginęła jedynie matka, a Xavier zataił tę informację przed swoją uczennicą. Zrobił to jednak, ponieważ ojciec Jean, nie chciał mieć nic wspólnego ze swoją córką. To doprowadziło Jean do straty kontroli nad swoimi mocami - również nowymi, które zdobyła podczas misji ratunkowej w kosmosie

Prawda spowodowała, że Jean przypadkowo zabiła Mystique graną od filmu „X-Men: Pierwsza klasa” przez Jennifer Lawrence. To właśnie jej pogrzeb zapowiedzieli twórcy. Zakochany w zmiennokształtnej mutantce Beast popadł w depresję, co odzwierciedlają fragmenty zwiastuna. Zdenerwowany śmiercią Mystique, odnajduje Magneto i wraz z jego pomocą stara się zemścić na dawnej koleżance za ogromną stratę, którą mu wyrządziła. Charles stara się uchronić dziewczynę przed zemstą Beasta, ale do gry wkraczają również kosmici zainteresowani mocami Phoenix

Użytkownik opisał również dalsze losy filmowych mutantów. Rozpętuje się międzyplanetarna bitwa, w której mutanci starają się ochronić Ziemię. Kosmici o zmiennokształtnych mocach (przypominające pod tym względem rasę Skrulli) zostają w końcu pokonani, dzięki poświęceniu Jean. Dziewczyna używa całej swojej mocy i niszczy flotę najeźdźców, tracąc przy okazji swoje życie. 

„X-Men: Dark Phoenix” - kiedy premiera?

Nie wiadomo, czy te przeciekiprawdziwe, czy powstały na podstawie domysłów, zlepków komiksowych historii i fragmentów filmu zaprezentowanych przez twórców. Biorąc jednak pod uwagę pierwszy zwiastun, ten scenariusz jest nadzwyczaj prawdopodobny. Czy się sprawdzi? Przekonamy się 14 lutego 2019 roku, kiedy „X-Men: Dark Phoenix” wejdzie na ekrany polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.