Kto zostanie wrogiem Czkawki i Szczerbatka w „Jak wytresować smoka 3”?

Sergiusz Kurczuk
15.11.2017 15:35
Kto zostanie wrogiem Czkawki i Szczerbatka w „Jak wytresować smoka 3”? Fot. kadr z filmu Jak wytresować smoka 2

F. Murray Abraham dostał rolę głównego złoczyńcy w nadchodzącym filmie „Jak wytresować smoka 3”. Aktor wcieli się w tajemniczego Grimmela. Jak czarny charakter uprzykrzy życie Czkawki i Szczerbatka?

„Jak wytresować smoka” to seria filmów animowanych oraz serialu, która podbiła nie tylko dziecięce serca. Do tej pory ukazały się dwie kinowe produkcje. Fani przygód ujeżdżających smoki wikingów czekają na ostatnią część historii o mieszkańcach wyspy Berg od roku 2014. Muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość, bo premiera drugiego sequela przewidziana jest dopiero na 1 marca 2019 roku. Film dopiero powstaje, ale wytwórnia DreamWorks Animation zdradziła już, kto wcieli się w główny czarny charakter. 

Złego Grimmela zagra oscarowy aktor F. Murray Abraham. Najbardziej znany jest z roli Antonio Salieriego z „Amadeusza” Miloša Formana oraz serialu „Homeland”, gdzie wciela się w Dara Adala, specjalistę z CIA. Wystąpił też w „Człowieku z blizną” oraz „Grand Budapest Hotel”. O nowej postaci na razie wiadomo niewiele. Prawdopodobnie będzie różnić się od przeciwników głównych bohaterów z poprzednich części. W oryginalnym filmie Czkawka i Szczerbatek musieli zmierzyć się nie tylko z ogromnym smokiem znanym jako Czerwona Śmierć, ale również uprzedzeniami mieszkańców wysypy Berg na temat legendarnych stworzeń. W drugiej części pojawił się złowrogi Drago Krwawdoń i jego banda. Co nas czeka tym razem?

Czkawka będzie nadal podążał za swoim największym marzeniem - stworzeniem smoczej utopii, a Szczerbatek spotka na swojej drodze innego smoka, który zawróci mu w głowie. Czające się na horyzoncie zło wystawi na próbę umiejętności przywódcze chłopaka, który będzie musiał ocalić swoich podwładnych i ukochane smoki. W oryginalnej wersji głosu użyczą Jay Baruchel, America Ferrera, Kit Harrington oraz Cate Blanchett. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowiedzialny będzie Dean DeBlois. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.