Która postać z horrorów jest ikoną kina grozy? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
31.10.2018 12:22
Która postać z horrorów jest ikoną kina grozy? [WYNIKI SONDY] Fot. materiały promocyjne

Który bohater horrorów zasługuje na miano ikony tego gatunku? Oto wyniki naszej sondy!

Z okazji święta Halloween postanowiliśmy zapytać Was, który z przerażających bohaterów horrorów powinien zostać okrzyknięty ikoną tego gatunku. Oczywiście antagonistów w filmach grozy jest na tyle dużo, że postanowiliśmy ograniczyć się do slasherów, w których pojawiło się najwięcej barwnych postaci. Poza tym ich wizerunki utrwaliły się w popkulturze najbardziej z powodu wielu sequeli opowiadających o ich kolejnych mrocznych losach i nowych ofiarach. Którą postać ze slasherów wybraliście?

Horrory - kto jest ikoną kina grozy?

Na naszą listę trafiło 10 najsłynniejszych przedstawicieli krwawego podgatunku horroru. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Przechwytywanie

I tu nie ma zaskoczenia, bo z miażdżącą przewagą wygrał bohater serii "Koszmar z ulicy Wiązów". Freddy Krueger wykosił konkurencję, zdobywając aż 48% głosów. Na drugim miejscu z 18% figuruje Michael Myers z "Halloween". Jego pojawienie się na podium ma zapewne związek z debiutującym niedawno nowym sequelem historii zamaskowanego zabójcy. Tuż za nim uplasował się Jason Voorhees (10%) znany wszystkim miłośnikom filmów "Piątek trzynastego". Ta trójka na podium była do przewidzenia.

Co ciekawe pozostali kandydaci zebrali znacznie mniej głosów ankietowanych niż zwycięzcy. Laleczka Chucky otrzymała 6%, a Letherface z "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", Pinhead z "Hellraisera" i Ghostface z "Krzyku" po 4%. Wynik ostatniego z zabójców rozczarowuje, biorąc pod uwagę, że horror Wesa Cravena przez 20 lat pozostawał na szczycie najlepiej zarabiających slasherów w historii kina. Ostatnie miejsce ex aequo zajęli Candyman, Creeper ("Smakosz") i Gingerdead Man z 2% głosów.

Mamy nadzieję, że nasze głosowanie zainspirowała Was do obejrzenia klasyki slasherów w halloweenowy wieczór.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.