Które filmy przyniosły największe straty? Oto 5 największych przegranych tego roku

19.08.2019 13:57
Hellboy|undefined Fot. Summit Entertainment / MIllenium/Collection Christophel/East News

Nie każdy film okazuje się być sukcesem na miarę "Avengers: Endgame", "Króla Lwa", czy chociaż "Aquamana". Przyjrzyjmy się największym porażkom finansowym 2019 roku. 

Minęliśmy już połowę sierpnia, co oznacza że zbliża się koniec lata i zakończenie premier blockbusterów. Czy tegoroczna letnia susza była spowodowana wielkimi premierami na początku roku ("Kapitan Marvel" i "Avengers: Endgame")? Prawdopodobnie tak. Ale ich sukces na pewno miało wpływ na wyniki finansowe innych filmów - w końcu czas na chodzenie do kina jest ograniczony i wiele osób wybiera się na seans np. raz w miesiącu albo raz na 2 miesiące.

Największe filmowe porażki finansowe 2019 roku

Na wynik finansowy filmu ma wpływ jednak zdecydowanie więcej czynników, niż obecność innych hitów w kinach. Jednym z największych jest definitywnie poziom artystyczny tego filmu. Dlatego też w 2019 roku do ogromnych porażek definitywnie możemy zaliczyć "Hellboya" i "X-Men: Dark Phoenix". Produkcja z Davidem Harbourem w roli głównej miała budżet wynoszący około 50 milionów dolarów, a łącznie zarobiła niecałe 41 milionów dolarów na całym świecie. 

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" jest natomiast nie tylko najgorzej ocenianą częścią serii "X-Men", ale też przyniosła straty dla studia Fox - produkcja zarobiła około 250 milionów dolarów przy około 200 milionach dolarów budżetu (nie wliczone są w to koszty marketingu). Podobnie tragiczne przychody przyniósł film "The Kitchen" z Melissą McCarthy, Tiffany Haddish oraz Elizabeth Moss. Adaptacja komiksu Vertigo i DC zarobiła jedyne 15 milionów dolarów przy 38 milionach budżetu.

Na liście wielkich przegranych znajdziemy także "Shaft" z Samuelem L. Jacksonem, który zarobił w kinach 21,3 miliona dolarów przy budżecie estymowanym na 30-35 milionów dolarów. Keanu Reeves nie potrafił natomiast uratować filmu "Replicas" - produkcja zarobiła w box-offisie 8 milionów dolarów przy budżecie 30 milionów. Studio wydało również ponad 10 milionów na marketing i reklamy.

Jakie jeszcze produkcje w tym roku okażą się rozczarowaniami? Tego przekonamy się w nadchodzących miesiącach, które przyniosą nam premiery m.in. "Jokera" (październik) oraz "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie".

Zobacz także: Ostatnia scena z filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie" roztopi widzom mózgi 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.