Które miejsca Ziemi stały się obcymi planetami w filmie „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”?

Sergiusz Kurczuk
11.12.2017 13:59
Które miejsca Ziemi stały się obcymi planetami w filmie „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Chociaż seria „Gwiezdne Wojny” rozgrywa się w odległej galaktyce, wiele scen kręcono na naszej planecie. Jakie miejsca grały odległe zakątki wszechświata? 

VIII epizod „Star Wars” już niebawem wyląduje na ekranach polskich kin. W sieci pojawiają się ostatnie informacje przed premierą. Twórcy postanowili pokazać nowy materiał zza kulis, w którym zdradzają, gdzie kręcono część zdjęć do filmu „Ostatni Jedi”. Oczywiście spora część lokacji została stworzona w studiu przez speców od efektów specjalnych i scenografii. Czasem jednak warto skorzystać z cudów, które dała nam Matka Natura. Rian Johnson i jego ekipa starannie szukali idealnych miejsc, które z powodzeniem zagrały niesamowite światy z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Poniższe wideo pokaże Wam, jak piękne zakątki Ziemi przemieniły się w część odległej galaktyki.

Wszystkie lokacje są piękne, zapierają dech w piersiach, ale jak wyznali sami członkowie ekipy filmowej, często również niebezpieczne. Żeby powołać do życia Canto Bight, filmowcy wybrali się do miasta dobrze znanego wszystkim fanom „Gry o tron”. Mowa oczywiście o malowniczym Dubrowniku, znajdującym się w południowej Chorwacji. Dubrownik słynie ze starego miasta, które zachowało się w nienaruszonym stanie od czasów średniowiecza. Według twórców filmu idealnie nadawało się ono na miejsce pełne kasyn i dom dla kosmicznych bogaczy.

Dubrownik Fot. foto: Star Wars/YouTube

Słona planeta Crait, na której żyją przepiękne vulpteksy, to również nie twór komputerów. Zdjęcia widowiskowej bitwy kręcono na Salar de Uyuni w Boliwii. Słynna słona pustynia, która była kiedyś jeziorem, idealnie nadawała się na niezbyt przyjazny dla życia świat, który dał schronienie Ruchowi Oporu. W filmie zobaczymy, że jasna powłoka pod spodem jest krwistoczerwona. Dzięki temu walka między rebeliantami a wojskami Najwyższego Porządku będzie nie tylko emocjonującym przeżyciem, ale również niezwykłym doznaniem wizualnym.

Boliwia Fot. foto: Star Wars/YouTube

Na końcu zaprezentowano samotnię Luke'a Skywalkera, którą widzieliśmy już w filmie „Przebudzenie Mocy”. Świątynię Jedi znaną jako Ahch-To gra zielona i skalista irlandzka wyspa Skellig Michael, znana również jako Great Skellig. To właśnie tam kręcono sceny treningu Rey. Jak się okazuje, mimo wspaniałych widoków wcale nie było łatwo nagrywać tam film, z uwagi na dość dużą wysokość, silny wiatr i osuwający się spod nóg grunt. Czy dzięki filmowi „Ostatni Jedi” te miejsca niedługo stanę się celem pielgrzymek wiernych fanów, którzy będą chcieli na własne oczy zobaczyć odległe planety z uniwersum „Star Wars”? 

Irlandia Fot. foto: Star Wars/YouTube

O pięknie lokacji wybranych przez ekipę Riana Johnsona, przekonacie się  na własne oczy już podczas premiery VIII epizodu - 14 grudnia 2017 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.