Które postaci drugoplanowe zginęły w „Avengers: Infinity War”? Reżyserzy odpowiadają

Kamil Kacperski
14.05.2018 16:08
Które postaci drugoplanowe zginęły w „Avengers: Infinity War”? Reżyserzy odpowiadają Fot. materiały prasowe

Joe i Anthony Russo zdradzili, które z postaci znanych z poprzednich filmów z MCU dokonały żywota w trakcie „Avengers: Infinity War”. Uwaga, tekst zawiera spoilery, więc jeżeli jeszcze nie oglądaliście filmu, to nie czytajcie dalej.

Kiedy pod koniec „Avengers: Infinity War” Thanos z pomocą Rękawicy Nieskończoności pstryknął palcami i zgładził tym samym dokładnie połowę mieszkańców wszechświata, a fani mogli tylko z bezradnością patrzeć jak tacy bohaterowie, jak Spider-Man, Black Panther, Groot, czy Winter Soldier powoli zmieniają się w kupki popiołu. Okazuje się, że wśród ofiar znalazło się kilka kolejnych postaci, które mieliśmy już okazję zobaczyć w poprzednich filmach z MCU.

Pytanie właśnie o te postaci zadał braciom Russo portal Huffington Post. Reżyserzy „Infinity War” po raz kolejny pokazali swoją znajomość uniwersum i opowiedzieli, którzy bohaterowie drugoplanowi znani z poprzednich produkcji Marvel Studios jeszcze żyją, a którzy zniknęli z powierzchni Ziemi po ostatecznym zwycięstwie Thanosa.

Kaczor Howard

Znany z gościnnych występów w obydwóch częściach „Strażników Galaktyki” ptaszor przeżył, co potwierdził Joe Russo. W filmach MCU głosu udziela mu Seth Green.

Jane Foster

Miłość Thora z pierwszej i drugiej części jego przygód... być może przeżyła. Reżyserzy nie chcieli zdradzać, czy grana przez Natalie Portman astrofizyczka żyje, ponieważ według nich jest to „zbyt spoilerowe”.

Aktor, który grał Lokiego w Thorze: Ragnarok

Postać grana przez Matta Damona na pewno nie przeżyła pstryknięcia Thanosa.

Betty Ross

Miłość Bruce'a Bannera, która pojawiła się w filmie „The Incredible Hulk” niestety nie przeżyła końcówki „Avengers: Infinity War”. Z resztą i tak szanse na powrót Liv Tyler były wręcz mikroskopijne, więc nikt nie oczekiwał, że stare uczucie wybuchnie na nowo.

Miek i Korg

Co się stało z przyjaciółmi, którzy przewodzili rewolucji na planecie Sakaar, w której uczestniczył również i Thor w filmie „Thor: Ragnarok”? Nie wiemy - tak jak w przypadku Jane, reżyserzy nie chcą zdradzić, czy postać Taiki Waititiego i jego robak-kumpel przeżyli najazd Thanosa.

Shuri

Siostra Black Panthera została obezwładniona przez siły Thanosa, które miały pojmać Visiona podczas bitwy o Wakandę. Joe i Anthony nie zdradzili losu postaci Leitity Wright, po raz kolejny twierdząc, że zdradziliby za dużo.

Ned Leeds

Pomocnik Spider-Mana, którego ostatni raz widzieliśmy w autobusie w Nowym Jorku również jest spoilerem według braci Russo. Możemy być więc pewni, że grany przez Jacoba Batalona bohater powróci w następnych filmach MCU.

Ciocia May

Grana przez Marissę Tomei postać jest bezpieczna, jeśli wierzyć reżyserom „Avengers: Infinity War”.

Lady Sif

Postać Jamie Alexander, która jako jedyna z bliskich przyjaciółek Thora przeżyła film „Thor: Ragnarok”, niestety nie miała tyle szczęścia w 3. części „Avengers”, ponieważ i tak zmarła przez pstryknięcie Thanosa.

To, że postaci zginęły w trakcie „Avengers: Infinity War”, nie oznacza od razu, że nie powrócą w następnych filmach MCU. Produkcje braci Russo można już oglądać w kinach, natomiast „Avengers 4”, które wciąż nie ma oficjalnego tytułu, zobaczymy dopiero 3 maja 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.