26.11.2018 14:33

Które postacie z bajek Disneya pojawiły się w filmie "Ralph Demolka w internecie"?

W filmie "Ralph Demolka w internecie" pojawiło się wiele występów gościnnych, między innymi bohaterów popularnych animacji Disneya. Które postacie zaliczyły cameo?

Które postacie z bajek Disneya pojawiły się w filmie "Ralph Demolka w internecie"?
foto: kadr z filmu Ralph Demolka w internecie

Seria "Ralph Demolka" to jedna z intertekstualnych produkcji, która bawi się popkulturą na każdym kroku, puszczając oko w kierunku widza. W pierwszej części pojawiło się mnóstwo odniesień do słynnych gier video. W sequelu główni bohaterowie odwiedzają internet, gdzie spotykają o wiele szersze spektrum postaci znanych z dużego i małego ekranu. Mnogość występów gościnnych można było dostrzec już na etapie promocji filmu "Ralph Demolka w internecie". Oprócz wielu bohaterów z filmów Marvel Studios, "Gwiezdnych Wojen", produkcji studia Pixar czy cameo samego Stana Lee, zobaczymy również postacie z klasycznych animacji Disneya.

Postacie z bajek Disneya w filmie "Ralph Demolka w internecie"

Swoje pięć minut dostały wszystkie księżniczki Disneya, które staną się chyba najpopularniejszymi drugoplanowymi postaciami w filmie. Oprócz nich wystąpiły jednak inne słynne postacie z bajek Disneya. O których bohaterów chodzi?

W marcu 2019 roku na ekrany kin wejdzie nowa wersja słynnego "Dumbo". W nowych przygodach Ralpha i Vanellope pojawi się latający słonik. Dumbo występuje w scenie, kiedy główni bohaterowie odwiedzają stronę internetową Disneya. Słoń przelatuje przed twarzą Vanellope. Co ciekawe, wygląda inaczej niż w zwiastunie, bo tym razem nie ma cyrkowego makijażu.

W tej samej scenie widzimy również wróżkę o imieniu Dzwoneczek, znaną wszystkim fanom "Piotrusia Pana". Swoją drogą w przygotowaniu jest aktorska wersja historii wiecznie młodego chłopca oraz spin-off, opowiadający o Dzwoneczku.

W filmie występuje Królewna Śnieżka. Ale to nie jedyna postać z klasycznej animacji Disneya, którą zobaczymy na dużym ekranie. Mowa o krasnoludku imieniem Gderek, na którego Vanellope wpada podczas ucieczki przed szturmowcami.

Podobnie jest w przypadku Kopciuszka. Oprócz samej księżniczki zobaczmy jej wiernych towarzyszy. Myszki Jaques i Gus w odróżnieniu od powyższych postaci pojawiają się pod koniec filmu, kiedy księżniczki wyruszają na misję ratunkową. 

Innym zwierzęcym towarzyszem księżniczek Disneya są żaba Naveen i szop pracz Meeko. Płaz pojawia się w scenie, kiedy Tiana oferuje go Ralphowi do pocałowania. Wścibski pupil Pocahontas jest widoczny we fragmencie, gdy Vanellope zjawia się w pokoju księżniczek.

Jedną z postaci z klasycznych animacji Disneya, która nie tylko pojawia się na ekranie, ale również przemawia, jest Kłapouchy. Przyjaciel Kubisia Puchatka ucina sobie pogawędkę z Vanellope.

"Ralph Demolka w internecie" - kiedy premiera w Polsce?

Najnowsza część przygód Ralpha i Vanellope trafiła już do kin w Stanach Zjednoczonych i cieszy się uznaniem widzów. Polscy fani filmów Disneya będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo "Ralph Demolka w internecie" pojawi się w rodzimych salach kinowych dopiero za kilka miesięcy. Wszystkie występy gościnne będzie nam dane zobaczyć 11 stycznia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Disney ralph demolka 2 Ralph Demolka w internecie