Które sceny z trailerów „Avengers: Infinity War” nie pojawiły się w filmie?

Sergiusz Kurczuk
30.04.2018 15:06
Które sceny z trailerów „Avengers: Infinity War” nie pojawiły się w filmie? Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

„Avengers: Infinity War” nie jest wyjątkiem i w tym filmie Marvel Studios również zabrakło scen zaprezentowanych w zwiastunach. Które momenty nie pojawiły się w kinowej wersji filmu?

Na premierę „Avengers: Infinity War” czekały miliony widzów na całym świecie. W końcu 3. część przygód najwiekszych herosów MCU to zwieńczenie 10 lat trwania uniwersum. Marvel Studios dość szybko rozpoczęło promocję filmu, prezentując nie tylko dwa zwiastuny, ale również reklamując film za pomocą krótkich fragmentów w telewizji i Internecie. Z tych zapowiedzi bystrzy fani mogli wyciągnąć wiele informacji dotyczących fabuły filmu. Przykłady poprzednich produkcji, szczególnie filmu „Thor: Ragnarok” udowodniły, że nie zawsze warto wierzyć trailerom od Marvel Studios. 

„Avengers: Infinity War” - film kontra zwiastuny

Okazuje się, że niektóre fragmenty zaprezentowane w zwiastunach w ogóle nie pojawiły się w kinowej wersji, a inne zostały drastycznie zmienione, lub nakręcone jeszcze raz. Oto pełna lista scen ze zwiastunów, których na próżno szukać w filmie.

1. Thor w kapsule statku Milano (0:22)

Tuż po wstępie pierwszego trailera, w którym Tony Stark, Nick Fury, Black Widow, Thor i Vision zapowiadają, co wydarzy się w filmie (który swoją drogą też nie pojawia się w finalnej wersji), pojawia się fragment z Odinsonem stojącym w statku Strażników Galaktyki. Tego momentu nie zobaczycie w kinie, chociaż jest jej namiastka w postaci rozmowy Thora i Rocketa w kapsule Milano.

2. Bruce Banner przy Hulkbusterze (0:26)

Ten fragment dał pole do spekulacji (które się potwierdziły), że Banner w „Avengers: Infinity War” będzie posługiwał się Hulkbusterem. Moment, w którym naukowiec grzebie w zbroi stworzonej do walki z Hulkiem tuż przed potyczką z Black Order w Wakandzie, nie znalazł się jednak w finałowej wersji filmu.

3. Tony Stark ściąga okulary przeciw słoneczne (1:02)

Tym razem mamy do czynienia z pewną zmianą. W pierwszym zwiastunie Stark znacznie oddala się od Wonga, Strange'a i Bannera, ściągając okulary i aktywując najnowszą wersję swojej zbroi. W filmie wygląda to nieco inaczej. 

4. Loki oddaje Tesseract (1:07)

Ten fragment miał służyć jednemu celowi - skłaniał widzów, by uwierzyli, że Loki wcale nie przeszedł na stronę dobra pod koniec „Ragnarok” i cały czas pracował dla Thanosa, któremu oddaje jeden z Kamieni Nieskończoności. Rzeczywistość okazała się inna, podobnie jak filmowa wersja tej sceny. W filmie bóg oszustwa wyciąga pustą dłoń i zdejmuje z artefaktu zaklęcie kamuflujące.

5. T'Challa daje Kapitanowi nową tarczę

Scena, w której król Wakandy nakazuje poddanym wyposażyć Capa w nową tarczę, bardzo szybko stał się memem. Jednak ten fragment w filmie różnił się od tego, który zaprezentowano w zwiastunie. W finalnej wersji widzimy ją z innego kąta kamery. Wypowiadając słynne słowa T'Challa patrzy w kamerę.

6. Lądowanie Hulkbustera (1:30)

W zwiastunie Hulkbuster dostojnie ląduje na wakandyjskiej ziemi, gotowy do walki z najeźdźcami z kosmosu. Jednak ten moment w filmie wyglądał zupełnie inaczej. Banner zachwycony technologią Starka nie do końca potrafił posługiwać się zbroją i zamiast z gracją uderzyć o podłoże, potyka się, zamieniając całą scenę we fragment rodem z komedii.

7. Thanos prezentuje Rękawicę Nieskończoności (1:49)

Jeden z mocniejszych fragmentów zwiastuna w ogóle nie pojawia się w filmie. Widzimy moment, kiedy Thanos ląduje na Tytanie, ale gest, którym pokazuje potężny artefakt, nie znalazł się w kinowej wersji.

8. Biegnący superbohaterowie (2:00)

Kolejny moment, który zapamiętali wszyscy fani MCU, czekający z niecierpliwością na „Avengers: Infinity War”. Cap, Bicky, Falcon, War Machine, Black Panter, Okoye, Black Widow i Hulk biegną przez knieję Wakandy. Scena nie pojawiła się w filmie, chociaż jest fragment, w którym zgromadzeni herosi biegną w kierunku hordy Outriders. Poza tym Hulk pojawia się jedynie na samym początku filmu. Potem jest zbyt przerażony, by ponownie stanąć oko w oko z Thanosem

9. Strażnicy Galaktyki witają Thora (2:19)

Aby rozładować napięcie na końcu zwiastuna numer jeden, wstawiono scenę powitania Thora przez Strażników Galaktyki. Wybudzony z hibernacji Asgardczyk pyta, kim są jego dziwnie wyglądający wybawiciele. Zakończenie tego fragmentu różni się w filmie. Zamiast powitania, Strażnicy przechodzą w tryb ofensywny. 

1. Black Widow, Bruce Banner i War Machina patrzą w górę (0:12)

Ta scena w ogóle nie pojawia się w filmie. Podobne ujęcie możemy zobaczyć podczas ataku na Wakandę. Natomiast następstwem tego fragmentu możemy zaobserwować w komencie, w którym Rhodey ostrzega przyjaciół, że więcej statków ląduje poza barierą otaczającą miasto. 

2. Powitanie Steve'a Rogersa i T'Challi (0:48)

Moment ze zwiastuna, który ucieszył fanów „Black Panther”, co prawda pojawia się w filmie, ale w odmienionej formie. Uśmiech Steve'a Rogersa i podanie dłoni znajduje się w „Avengers: Infinity War”, ale brakuje już ujęcia, które następuje chwilę później. 

3. Plan Starka (0:57) 

Jeden z zabawniejszych fragmentów drugiego zwiastuna to rozmowa Iron Mana ze Star-Lordem. Herosi planują jak pokonać Thanosa. Oczywiście nie mogło jej zabraknąć w filmie, ale zmieniono nieco kolejność ujęć.

4. T'Challa i Steve Rogers w wakandzkim pojeździe (1:06)

Kolejny moment, w którym zaprezentowano więź między byłym Kapitanem Ameryką i Black Pantherem. Herosi jadą z wojskami Wakandy na bitwę z Black Order. Nie pojawił się w finalnej wersji filmu, chociaż użyto podobnej sceny z Black Widow w takim samym pojeździe. 

5. Thor używa Stormbreakera (1:13)

Ten fragment zapewne ucieszył wszystkich fanów Thora. Bóg piorunów posługuje się w nim po raz pierwszy nowym młotem nazwanym Stormbreaker. Groot i Rocket podziwiają nową broń z wielkim podziwem. W filmie jednak zabrakło tej sceny i po raz pierwszy broń w akcji ujrzeliśmy trochę później. 

6. Thanos miażdży głowę Thora (1:25)

Ten niezwykle bolesny dla Thora fragment nie znalazł się w filmie. Zwiastun pokazuje siłę Thanosa, który gołą dłonią miażdży głowę herosa. W filmie Tytan używał do tortur Kamienia Mocy.

7. Steve Rogers kontra Thanos (1:46)

Niezwykle emocjonalna scena, która pojawiła się pod koniec drugiego zwiastuna, została nieco przekłamana. Widać w niej, że Thanos ma w Rękawicy jedynie dwa Kamienie. W filmie w momencie potyczki z Rogersem Tytan miał już wszystkie klejnoty. Wszystko po to, by nie zdradzać widzom zakończenia filmu i trochę wyprowadzić w pole ich oczekiwania.

8. Spider-Man poznaje Doktora Strange'a (2:03)

Kolejna zabawna scena rozładowująca napięcie nabudowane w poprzednich sekwencjach. W finalnej wersji różni się drobnymi szczegółami - innym montażem i lekko zmienioną kwestią Petera Parkera. 

9. Spider-Man huśta się na pajęczynie (2:09)

Spektakularny fragment pokazujący niesamowite umiejętności Spider-Mana znacznie różni się od filmowej wersji. Przede wszystkim w kinie widzimy nowe moce kostiumu Iron Spider - 4 dodatkowe mechaniczne kończyny. Poza tym w filmie Spidey ratuje pokonanych przez Thanosa Strażników. 

1. Iron Man, Spider-Man i Doktor Strange (0:02)

Fragment, w którym trójka bohaterów patrzy z niedowierzaniem na statek Ebony Mawa, nie znalazła się w kinowej wersji. Zamiast niej widzimy herosów szukających odpowiedzi na pytanie, jak wylądować kosmicznym pojazdem.

2. Thor, Groot i Rocket (0:08)

Kolejny moment ukazujący nową drużynę, który pojawił się w kinie w nieco zmodyfikowanej wersji. Największą różnicą jest opaska na oku Thora, której heros pozbył się dzięki Rocketowi.

3. „Jesteś gotowy?” (0:12)

Kolejna scena z Thorem, w której ukazano boga piorunów z przepaską na oku, mimo że w filmie asgardzczyk miał już mechaniczny zastępnik. W kinowej wersji z ust bohatera pada też zupełnie inna kwestia.

4. Nowa tarcza Capa (0:14)

W spocie z Super Bowl 2018 widzowie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć zupełnie nową tarczę Steve'a Rogersa. Jednak w filmie ten moment się nie pojawia.

Jak widać, jedne fragmenty zwiastunów trochę przekłamały zdarzenia, które pojawiły się w „Avengers: Infinity War”, inne w ogóle nie pojawiły się w kinowej wersji lub zaprezentowano je w zmienionej formie. Nie zapominajmy jednak, że niektóre ze scen prawdopodobnie zobaczymy na DVD i Blu-Ray w ramach dodatków. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.