Która z części „Harry’ego Pottera” jest najlepsza? Wybieramy najciekawszą adaptację książkowej sagi [SONDA]

26.05.2020 13:55
Która z części „Harry’ego Pottera” jest najlepsza? Wybieramy najciekawszą adaptację książkowej sagi [SONDA] Fot. . materiały prasowe Warner Bros/East News

Saga o Harrym Potterze to światowy fenomen. Seria książek J.K Rowling sprzedała się w ponad 500 mln egzemplarzy, a filmy o przygodach młodego czarodzieja zarobiły na świecie ponad 7,7 mld dolarów. Z okazji niedawnego pojawienia się adaptacji na platformie Netflix, postanowiliśmy wybrać najlepszy film słynnej serii.

Pierwszy tom „Harry’ego Pottera” – „Harry Potter i Kamień filozoficzny” pojawił się na sklepowych półkach już 1997. W Polsce zawitał w 2000 roku. Rok później – w listopadzie 2001 roku wytwórnia Warner Bros. wypuściła pierwszą adaptację przygód młodego czarodzieja, którego historia skradła serca widzów na całym świecie.

„Harry Potter” od tego czasu cieszy się ogromną popularnością, jednocząc całe pokolenia odbiorców we wspólnej magicznej rozrywce.

Przeczytaj także

„Harry Potter” na Netfliksie

Niezwykle wyraźne jest to zwłaszcza teraz, gdy niedawno filmy trafiły na platformę streamingową Netflix. Od dnia swojej premiery, tj. 15 maja, kolejne produkcje nie schodzą z listy najchętniej oglądanych filmów dostępnych w serwisie. Obecnie filmy z sagi Pottera zajmują aż 8 z 10 pozycji.

Z tej okazji postanowiliśmy spytać Was o Waszym zdaniem najlepszą część filmowej sagi o „Harrym Pottera”.

Przeczytaj także

Części „Harry’ego Pottera” po kolei – w jakiej kolejności pojawiały się kolejne książki/filmy?

Na sagę o Harrym Potterze składa się 7 powieści oraz 8 filmów pełnometrażowych. Pojawiały się one w następującej kolejności. W nawiasie oryginalna data wydania książki oraz data premiery filmu.

  • „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (1997/2001)
  • „Harry Potter i Komnata Tajemnic” (1998/2002)
  • „Harry Potter i Więzień Azkaban” (1999/2004)
  • „Harry Potter i Czara Ognia” (2000/2005)
  • „Harry Potter i Zakon Feniksa” (2003/2007)
  • „Harry Potter i Książę Półkrwi” (2005/2010)
  • „Harry Potter i Insygnia Śmierci” (2007/2011)
Przeczytaj także

Która z części jest Waszym zdaniem najlepsza? [SONDA]

Postanowiliśmy sprawdzić Wasze upodobania do filmowych adaptacji. Która z części słynnej sagi jest Waszym zdaniem najlepsza w swojej filmowej odsłonie?

 

Plebiscyt potrwa do czwartku 4 czerwca do godziny 10.00. Tego dnia ogłosimy też zwycięzcę głosowania.

Przeczytaj także

Czytaj także: Najlepsza postać z serii "Harry Potter" według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY].

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.