Którego superbohatera chciał zwerbować Tony Stark w pierwszych wersjach scenariusza „Wojny Bohaterów”?

Sergiusz Kurczuk
18.06.2018 15:18
Którego superbohatera chciał zwerbować Tony Stark w pierwszych wersjach scenariusza „Wojny Bohaterów”? Fot. kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Mało brakowało, a Spider-Man nie zostałby protegowanym Tony'ego Starka. Początkowo Iron Man chciał wystawić do walki z Kapitanem Ameryką innego herosa. 

Chociaż film „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” nie należy do najlepszych filmów Marvel Studios, dla fanów Spider-Mana to bardzo ważna produkcja. Peter Parker zadebiutował w MCU za sprawą konfliktu, który pojawił się pomiędzy Iron Manem i Kapitanem Ameryką. Każdy z herosów zebrał własną drużynę. Tony Stark zainteresował się tajemniczym nowojorskim superbohaterem, którego postanowił wziąć pod swoje skrzydła. Scena, w której Spidey odbiera tarczę Capowi, jest jednym z najsłynniejszych fragmentów „Civil War”. 

Dzięki filmowi marzenie wielu fanów Marvela w końcu się spełniło. Spider-Man po raz pierwszy w historii kina walczył u boku Avengers. Okazuje się, że początkowo protegowanym Iron Mana miał być zupełnie inny bohater. 

Ant-Man jako pomocnik Iron Mana?

Twórcy podcastu Fatman on Batman przeprowadzili rozmowę ze scenarzystami 3. części przygód Kapitana Ameryki. Christopher Markus i Stephen McFeely wyznali, że w pierwszych wersjach scenariusza „Wojny Bohaterów”, miejsce Spider-Mana miał zająć Ant-Man. Taki plan miał wejść w życie, gdyby Sony nie zgodziłoby się użyczyć postaci pajęczaka na potrzeby MCU. 

McFeely: [Tony Stark] miał zwerbować kogoś innego. Prawdopodobnie Ant-Mana. Myślę, że tak by się to potoczyło. Cóż, mieliśmy pomysł, gdzie mógłby rekrutować tego kogoś, prawda?

Markus: Właściwie to miał jechać do San Francisco. To nie byłoby takie fajne.

McFeely: Wydaje mi się, że [Scott Lang] miał oglądać swoją córkę grającą w piłkę nożnej. To nie było dobre. 

To całkiem ciekawa alternatywa, tym bardziej że finalnie Scott Lang dołączył do grupy Kapitana Ameryki. Biorąc pod uwagę charakter Ant-Mana i jego kryminalną przeszłość, wydaje się, że naturalnie wpasował się do grupy Capa, która sprzeciwiała się ustawie rejestrującej superbohaterów. Zresztą wystarczy sobie przypomnieć, jak zdolności Langa przydały się w potyczce z Iron Manem. Gdyby Sony nie zgodziło się na użycie Spider-Mana, MCU wyglądałoby dziś zupełnie inaczej. Na szczęście Spidey nie tylko pojawił się w kinowym uniwersum Marvela, ale również oficjalnie dołączył do Avengers podczas potyczki z Thanosem.

Marvel Studios obecnie pracuje nad sequelem filmu „Spider-Man: Homecoming”. Według niektórych fanów finał „Infinity War” sugeruje, że 2. część będzie rozgrywać się przed rozpoczęciem konfliktu z Thanosem. Czy tak się stanie? Dowiemy się w maju 2019 roku, kiedy na ekrany kin wejdzie wciąż niezatytułowana 4. część „Avengers”. Drugi solowy film o Spider-Manie zadebiutuje 4 lipca 2019 roku. Natomiast Ant-Man powróci z Wasp u boku już 3 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.