29.11.2018 14:58

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [SONDA]

Do kin wchodzi film "Robin Hood: Początek". W związku z premierą produkcji postanowiliśmy stworzyć sondę, w której pytamy czytelników Antyradio.pl o najlepszego odtwórcę tej postaci.

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [SONDA]
foto: kadry z filmów Przygody Robin Hooda, Robin Hood: Książę złodziei i Robin Hood: Początek

Robin Hood to ikona pokroju dzisiejszych superbohaterów. Nie chodzi jedynie o obcisłe rajtuzy i chwytliwy pseudonim, ale przede wszystkim o etos działania, pomoc słabszym i walkę z uciskającymi ich tyranami. Nic dziwnego, że Książę Złodziei  na stale wrył się w popkulturę i jest obecny w kinematografii praktycznie od samego początku jej istnienia. Na przestrzeni wielu lat w Robina z Loxley wcieliło się wielu znanych aktorów. Z okazji premiery filmu "Robin Hood: Początek" postanowiliśmy stworzyć sondę, w której będziecie mieli okazję wybrać najlepszą kreację bohatera z lasu Sherwood.

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem?

Pierwszą produkcją na podstawie legend o słynnym złodzieju, który okradał bogatych i rozdawał zrabowane skarby ubogim, był film "Opowieść o Robin Hoodzie i jego wesołych kompanach" z 1908 roku. Od tamtej  na całym świecie pory powstało kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset kolejnych adaptacji we wszystkich możliwych mediach. Na potrzeby naszej sondy postanowiliśmy wybrać najważniejsze hollywoodzkie filmy opowiadające o Robin Hoodzie. Wśród kandydatów do miana najlepszego Księcia Złodziei pojawiły się takie sławy jak Errol Flynn, Russel Crowe, Kevin Costner, Sean Connery czy ostatni z odtwórców postaci - Taron Egerton. Który z nich wygra głosowanie?

Przechwytywanie

Głosy można oddawać do 6 grudnia 2018 roku.

"Robin Hood: Początek" - kiedy premiera?

Produkcja w reżyserii Otto Bathursta trafiła do Polski 29 listopada 2018 roku. Tydzień wcześniej odbyła się światowa premiera filmu i jak na razie tytuł nie zdobył wysokich not. Krytyczne głosy odnoszą się główne zbyt dużych modyfikacji, dziur logicznych i faktu, że twórcy zrobili ze średniowiecznej brytyjskiej legendy historię rodem z komiksów superbohaterskich. Jak polscy widzowie odbiorą film "Robin Hood: Początek" z Taronem Egertonem, Jaimie Foxxem, Eve Hewson i Benem Mendelsohnem w rolach głównych? Przekonamy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Russell Crowe Robin Hood Taron Egerton