Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [SONDA]

Sergiusz Kurczuk
29.11.2018 14:58
Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [SONDA] Fot. kadry z filmów Przygody Robin Hooda, Robin Hood: Książę złodziei i Robin Hood: Początek

Do kin wchodzi film "Robin Hood: Początek". W związku z premierą produkcji postanowiliśmy stworzyć sondę, w której pytamy czytelników Antyradio.pl o najlepszego odtwórcę tej postaci.

Robin Hood to ikona pokroju dzisiejszych superbohaterów. Nie chodzi jedynie o obcisłe rajtuzy i chwytliwy pseudonim, ale przede wszystkim o etos działania, pomoc słabszym i walkę z uciskającymi ich tyranami. Nic dziwnego, że Książę Złodziei  na stale wrył się w popkulturę i jest obecny w kinematografii praktycznie od samego początku jej istnienia. Na przestrzeni wielu lat w Robina z Loxley wcieliło się wielu znanych aktorów. Z okazji premiery filmu "Robin Hood: Początek" postanowiliśmy stworzyć sondę, w której będziecie mieli okazję wybrać najlepszą kreację bohatera z lasu Sherwood.

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem?

Pierwszą produkcją na podstawie legend o słynnym złodzieju, który okradał bogatych i rozdawał zrabowane skarby ubogim, był film "Opowieść o Robin Hoodzie i jego wesołych kompanach" z 1908 roku. Od tamtej  na całym świecie pory powstało kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset kolejnych adaptacji we wszystkich możliwych mediach. Na potrzeby naszej sondy postanowiliśmy wybrać najważniejsze hollywoodzkie filmy opowiadające o Robin Hoodzie. Wśród kandydatów do miana najlepszego Księcia Złodziei pojawiły się takie sławy jak Errol Flynn, Russel Crowe, Kevin Costner, Sean Connery czy ostatni z odtwórców postaci - Taron Egerton. Który z nich wygra głosowanie?

Przechwytywanie

Głosy można oddawać do 6 grudnia 2018 roku.

"Robin Hood: Początek" - kiedy premiera?

Produkcja w reżyserii Otto Bathursta trafiła do Polski 29 listopada 2018 roku. Tydzień wcześniej odbyła się światowa premiera filmu i jak na razie tytuł nie zdobył wysokich not. Krytyczne głosy odnoszą się główne zbyt dużych modyfikacji, dziur logicznych i faktu, że twórcy zrobili ze średniowiecznej brytyjskiej legendy historię rodem z komiksów superbohaterskich. Jak polscy widzowie odbiorą film "Robin Hood: Początek" z Taronem Egertonem, Jaimie Foxxem, Eve Hewson i Benem Mendelsohnem w rolach głównych? Przekonamy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.